مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۷۱ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۷۲۴ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۳۲۸ هزار و ۹۸۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۳ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۵۱۰ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش پناه مردم نیوز، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنین با بیش از ۵۱ میلیون مبتلا و بیش از ۸۱۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۶ هزار و هند با بیش از ۴۷۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۱,۰۱۸,۲۸۲ ۸۱۹,۳۱۵
۲ هند ۳۴,۷۰۳,۶۴۴ ۴۷۵,۸۸۸
۳ برزیل ۲۲,۱۹۱,۹۴۹ ۶۱۶,۹۸۰
۴ انگلیس ۱۰,۸۷۳,۴۶۸ ۱۴۶,۴۷۷
۵ روسیه ۱۰,۰۴۶,۴۵۴ ۲۹۰,۶۰۴
۶ ترکیه ۹,۰۵۸,۹۷۵ ۷۹,۳۲۲
۷ فرانسه ۸,۲۷۰,۷۲۸ ۱۲۰,۴۳۱
۸ آلمان ۶,۵۵۹,۷۱۶ ۱۰۶,۵۹۱
۹ ایران ۶,۱۵۷,۵۱۹ ۱۳۰,۷۶۴
۱۰ آرژانتین ۵,۳۶۱,۹۶۷ ۱۱۶,۷۹۲
بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۹۰ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۴۶۸ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۵۷ هزار و ۵۱۹ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۷۶۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

انتهای پیام