به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آیین رونمایی از کتاب‌های صوتی انتشارات روایت فتح (34 عنوان کتاب‌های مجموعه نیمه پنهان ماه» با حضور خانواده‌های معظم شهیدان اسماعیل دقایقی و محمد صبوری و جمعی از رادیویی‌هاو مسئولین روایت فتح برگزار شد.  در این مراسم عباس بایرامی رییس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با تقدیر از […]


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آیین رونمایی از کتاب‌های صوتی انتشارات روایت فتح (34 عنوان کتاب‌های مجموعه نیمه پنهان ماه» با حضور خانواده‌های معظم شهیدان اسماعیل دقایقی و محمد صبوری و جمعی از رادیویی‌هاو مسئولین روایت فتح برگزار شد. 

در این مراسم عباس بایرامی رییس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با تقدیر از تولید مجموعه‌های صوتی کتاب‌های مربوط به زندگی شهیدان که می‌تواند مفاهیم و محتوای نابی را به نسل جوان و نوجوان ما انتقال دهد به این نکته هم اشاره کرد: ما بین 30 تا 35 هزار کتاب دفاع‌مقدسی داریم که به نظرمن همه این کتاب‌ها قابلیت صوتی شدن را دارند. از گویندگان خوب و هنرمندان‌مان که در این مسیر ما را یاری می‌دهند کمال تشکر و قدردانی را داریم اما حتماً نیاز است بخش‌ مهمِ نشاط و شادابی و طنزهای دفاع‌مقدس را برجسته‌تر کنیم.

او افزود: برای جامعه جاافتاده که کتاب دفاع‌مقدسی بخوانند یعنی اشک بریزند و اندوهی ایجاد کند اما 90 درصد دفاع‌مقدس شادابی و نشاط بود و مملوء از موقعیت‌های طنزی که بخشی از آنها فیلم هم شده‌اند اما نیاز داریم این بخش‌های جنگ را در قالب کتاب‌های گویا هم ارائه بدهیم. هرچند که همه‌چیز به سمت گوشی تلفن همراه رفته و باید بسترها و فرمت‌هایی را در این زمینه ایجاد کنیم تا با نسخه موبایلی هم جوانان ما بتوانند این کتاب‌های صوتی را بشنوند.

سودابه آقاجانیان که از هنرمندان پیشکسوت و مجریان قدیمی تلویزیون به شمار می‌رود بخشی از این کتاب‌ها را او خوانده و در این مراسم حضور داشت. او به اهمیت توجه به حضور زنان در جنگ تحمیلی اشاره کرد که باید این فضا که مغفول مانده را بیشتر نمایش دهیم. یا در بستر کتاب و نشر و یا در فضای هنر سینما و تلویزیون. شاید بسیاری ندانند که بالغ بر 250 هزار شهیده داریم؛ در کنار آن زنانی که واقعاً حماسه آفریدند. من این افتخار را پیدا کردم در بخشی از کتاب‌های «نیمه پنهان ماه» خوانشی داشتم واقعاً این لحظات را زندگی کردم. 

وی افزود: تفاوتی که میان کتاب‌های صوتی خصوصاً کتاب‌های دفاع‌مقدسی دارد این است که باید در این حوزه نفس کشیده باشیم و یا باور و اعتقاد به این عرصه داشته باشیم تا بتوانیم حق مطلب را ادا کنیم. اینجا پول و دیده شدن مطرح نیست اینجا همه‌چیز باور و اعتقاد است. تا همین همذات‌پنداری برای مخاطب هم اتفاق بیفتد. کتاب‌های صوتی که به دست مردم می‌رسد با عشق خوانده شده به این امید که فاصله‌مان به شهدا بیشتر از اینها نشود. 

در پایان مراسم از همسر و دختر شهید اسماعیل دقایقی و همسر شهید محمد صبوری تقدیر شد. همچنین تینا میرکریمی تهیه‌کننده این مجموعه کتاب‌های صوتی، سودابه آقاجانیان و دیگر صداهای ماندگار این مجموعه کتاب مورد تقدیر قرار گرفتند. از مجموعه این کتاب‌های صوتی هم رونمایی شد.

گفتنی است، موضوع کتاب «نیمه پنهان ماه» درباره همسران شهدا از جمله دکتر چمران، شهید همت، شهید حمید باکری، شهید مهدی باکری، شهید زین‌الدین و … را است. همان‌طور که پیش از این گفته شد هدف از پرداختن به این مجموعه کتاب پرداختن به نقش زنان بنا به توصیه رهبر معظم انقلاب بوده است. 

انتهای پیام/منبع