ئیس‌جمهور آذربایجان گفت: ایران کشور دوست و برادر ماست و به‌درخواست ما مرز زمینی و هوایی خود را برای ارسال سلاح به ارمنستان بست، زیرا ایران نمی‌خواست مردم بیشتری از آذربایجان کشته شوند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان در سخنانی با اشاره به موضع کشورهای منطقه در خصوص جنگ اخیر قره‌باغ گفت: روسیه از وضع موجود ناراضی بود و من این را می‌دانم، زیرا ایران اجازه نداد از مرزهایش به ارمنستان سلاح ارسال شود.وی افزود: ایران کشور دوست و برادر ماست و به‌درخواست ما مرز زمینی و آسمانش را برای ارسال سلاح به ارمنستان بست، زیرا ایران نمی‌خواست مردم بیشتری از آذربایجان کشته شوند.

ین اظهارات علی‌اف در حالی مطرح می‌شود که پیش از این بارها نسبت به موضع ایران در قبال جنگ قره‌باغ قدردانی کرده است و علی‌رغم شیطنت رسانه‌ای برخی جریانات در جمهوری آذربایجان و ترکیه، مقامات ارشد باکو بر حمایت ایران از این کشور صحه گذاشته‌اند.

همچنین رئیس جمهور آذربایجان در بازدید اخیری که از مناطق تازه‌آزادشده جمهوری آذربایجان داشت، مرز بین ایران و آذربایجان را مرز دوستی نامید.

مقام معظم رهبری چندی پیش درباره جنگ قره‌باغ اظهار داشتند که می‌بایست تمامی اراضی اشغالی تخلیه و تحویل جمهوری آذربایجان شود.

  • نویسنده : مهدی کیان
  • منبع خبر : تسنیم