به گزارش خبرگزاری مهر، پیرو انتشار تصاویری از هنجارشکنی برخی کارکنان مجموعه طاقچه، پس از انتشارات سوره مهر، به‌نشر، انتشارات انقلاب اسلامی، مرز و بوم، قدر ولایت و ۲۷ بعثت، انتشارات کتاب جمکران هم پایان همکاری خود با این شرکت را اعلام کرد. در متن نامه مدیرعامل انتشارات کتاب جمکران خطاب به مدیر طاقچه آمده […]به گزارش خبرگزاری مهر، پیرو انتشار تصاویری از هنجارشکنی برخی کارکنان مجموعه طاقچه، پس از انتشارات سوره مهر، به‌نشر، انتشارات انقلاب اسلامی، مرز و بوم، قدر ولایت و ۲۷ بعثت، انتشارات کتاب جمکران هم پایان همکاری خود با این شرکت را اعلام کرد.

در متن نامه مدیرعامل انتشارات کتاب جمکران خطاب به مدیر طاقچه آمده است؛

انتظار این بود که بلافاصله پس از انتشار تصاویری از هنجارشکنی برخی همکاران آن مجموعه و یا یا حداقل پس از واکنش افکار عمومی و ناشران دلسوز که سهم قابل توجهی از فعالیت فرهنگی اقتصادی طاقچه از قبل همت بالا و تولیدات پرمخاطب آنها بوده است، نسبت به اقدام اصلاحی قانع کننده و برائت از اقدام ساختارشکنانه مبادرت ورزید، اما متأسفانه شاهد چنین اتفاقی نبودیم (البته که هرچقدر زمان بگذرد هرگونه عذرخوانی و اقدام اصلاحی کم اثرتر خواهد شد).

پیش فرض این بوده که مجموعه طاقچه نیز به باورهای دینی و قانون رسمی کشور پایبند بوده و با همین مبنا، همکاری خود را آغاز نمودیم و اکنون که این فرض مخدوش شده است انتشارات کتاب جمکران تا زمان اقدام اصلاحی شایسته و اطمینان از پایبندی آن مجموعه به اصول یاد شده، پایان همکاری خود با مجموعه طاقچه را اعلام می‌دارد.

آمرین به معروف و ناهیان منکر هیچ نفعی متعارف دنیوی از انجام این تکلیف ندارند و جز رضای خدای را نمی‌طلبند؛ و این درسی است که از مکتب سیدالشهدا (ع) آموخته‌اند.

والسلام علی من التبع الهدیمنبع