ملانوری: فهرست اسامی ۱۳ جبهه حزبی مورد تأیید کمیسیون به منظور تنویر افکار عمومی و اطلاع‌رسانی به رسانه ها اعلام می‌شود تا ضمن جلوگیری از تخلفات احتمالی و فعالیت غیرقانونی جبهه های خارج از این فهرست، موجبات شفاف‌سازی و مشارکت حداکثری آحاد جامعه در انتخابات پیش رو فراهم گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حمید ملانوری مدیرکل سیاسی و دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی گفت: مطابق بند ۲ ماده ۱ و تبصره ۱ بند ۳ ماده ۱۳ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، جبهه های حزبی از ائتلاف چند حزب دارای پروانه فعالیت تشکیل می گردند و فعالیت آنان مستلزم اطلاع از تاسیس جبهه به کمیسیون ماده ۱۰ قانون فوق می باشد.

ملانوری در ادامه افزود: جبهه ها معمولا در ایام انتخابات فعالیت گسترده تری دارند و قطعا فعالیت آنها به مشارکت حداکثری مردم منتج می‌شود و از این جهت تلاشها و زحمات آنان قابل تقدیر و تشکر است، اما از آنجا که ممکن است برخی از جبهه ها که موجودیت خویش را به اطلاع و تأیید کمیسیون ماده ۱۰ نرسانده و یا اساسا غیرقانونی شکل گرفته اند در انتخابات پیش رو فعالیت سیاسی غیرقانونی داشته باشند، لذا به منظور تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به رسانه ها، فهرست اسامی ۱۳ جبهه حزبی مورد تأیید کمیسیون اعلام می شود تا ضمن جلوگیری از تخلفات احتمالی و فعالیت غیرقانونی جبهه های خارج از این فهرست، موجبات شفاف سازی و مشارکت حداکثری آحاد جامعه در انتخابات پیش رو فراهم گردد.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ در ادامه اسامی جبهه ها را اعلام کرد و گفت: ۱- جبهه ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی. ۲- جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی. ۳- جبهه ایستادگی ایران اسلامی. ۴- جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت. ۵- جبهه تحولگرایان ایران. ۶- جبهه شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم. ۷- جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا). ۸- جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران. ۹- جبهه هماهنگی اصلاحات. ۱۰- جبهه پایداری انقلاب اسلامی. ۱۱- ائتلاف بزرگ نیروهای انقلاب اسلامی استان قم (ابنا). ۱۲- جبهه پیروان خط امام و رهبری. ۱۳- جبهه مستقلین ایران، سیزده جبهه مورد تایید کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی می باشند.

ملانوری در پایان اشاره کرد: کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی از تمامی فعالان سیاسی و کاندیداهای محترم شرکت کننده در انتخابات می خواهد تا فعالیتهای حزبی خود را در چارچوب قوانین مربوطه و تحت نام و نشان احزاب و جبهه هایی انجام دهند که مورد تایید کمیسیون بوده و دارای مجوز رسمی از وزارت کشور می باشند.

  • منبع خبر : سایت وزارت کشور