گزارشگران بدون مرز به تازگی لیست اسامی 15 خبرنگار موثر وپر تلاش در عرصه خبر واطلاع رسانی در جهان را منتشر کرده است

به گزارش پناه مردم نیوز سازمان گزارشگران بدون مرز به تازگی لیست نامزدهای جایزه RSF 2022 را معرفی کرده است . پانزده روزنامه‌نگار و رسانه از سراسر جهان به دلیل کار برجسته و اساسی خود در حمایت از آزادی اطلاع‌رسانی در فهرست نهایی قرار گرفته‌اند.
گزارشگران بدون مرز گفته است امسال سی امین دوره جایزه خود را جشن می گیریم. سی سالی که RSF کار کسانی را که مظهر آرمان های روزنامه نگاری هستند ارج می نهد، سی سالی است که ما به خبرنگارانی ادای احترام می کنیم که با وجود خطرات، موانع و آزار و اذیت همچنان ما را در جریان قرار می دهند.

همچنین سازمان گزارشگران بدون مرز گفت:در عصر دیجیتال، چالش‌های پیش روی روزنامه‌نگاری تکامل یافته است، اما شجاعت، استقلال و تلاش برای تأثیرگذاری همچنان از فضیلت‌های اصلی  حرفه روزنامه نگاری است . به همین دلیل است که در ۱۲ دسامبر در پاریس به هر یک از این دسته ها جایزه اهدا خواهی کرد.
در این مراسم سالگرد، که در آن افتخار شنیدن سخنرانی دیمیتری موراتوف ، روزنامه‌نگار روسی و برنده جایزه صلح نوبل را خواهیم داشت، برای همه روزنامه نگاران نیز فکر ویژه‌ای خواهیم داشت که بدون او هیچ‌یک از اینها ممکن نبود.

  • منبع خبر : سازمان گزارشگران بدون مرز