عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولتِ روحانی قراردادهایی را با شرکت‌های خارجی منعقد کرد اما مجلس را در جریان این قراردادها قرار نداد و آنان همیشه دنبال پنهان کاری بودند.

به گزارش پایگاه خبری ” پناه مردم نیوز” به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۷ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی پیرامون عملکرد سازمان امور مالیاتی در اجرای طرح جامع مالیاتی،گفت: از کمیسیون اقتصادی مجلس به دلیل تهیه این گزارش تشکر می کنم اما موارد دیگری هم وجود دارد که باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس اصل ۷۷ قانون اساسی کلیه قراردادها باید در مجلس شورای اسلامی مورد رسیدگی قرار گیرد، افزود: آقایان در دولت قبل با شرکت های کانادایی و فرانسوی قرارداد منعقد کردند اما متاسفانه این قراردادها به مجلس نیامد و آنان مجلس را دور زدند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سوال ما این است چرا شأن مجلس شورای اسلامی رعایت نشده است و این یک تخلف بسیار مهم است که دولت سابق مرتکب شد و آنان قراردادهایی منعقد می کردند و اطلاعی درباره آن به مجلس نمی دادند.

سلیمی ادامه داد: حتی در یک جا ۱۵ هزار میلیارد دریافت کردند که محل هزینه کرد اعتبارات را مجلس شورای اسلامی مشخص می کند اما مجلس خبر ندارد این ۱۵ هزار میلیارد در کجا هزینه شد.

وی تاکید کرد: دولت قبل خدای مسائل محرمانه بود و بسیاری از مسائل را پنهان می کرد به گونه ای که قرارداد توتال محرمانه بود و علاوه بر این آنان موارد زیاددیگری را از مجلس مخفی کردند. خوشبختانه با ورود کمیسیون اقتصادی مجلس بسیاری از این مخفی کاری ها روشن شده است و باید حتما مورد رسیدگی قرار گیرد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به اظهارات این نماینده، گفت: قوه قضائیه در رسیدگی به همه موارد اعلامی که قابل پیگیری است اقدام کند.