معاون قضائی دادستان کل کشور گفت: اگر خدایی نکرده می‌خواستیم بر روی رفت و آمد مواد مخدر چشم ببندیم امروز در اروپا یکی از جوانان سالم نمی‌ماند.

به گزارش پایگاه خبری ” پناه مردم نیوز” به نقل از ایسنا، سعید عمرانی، در نشست تخصصی “روند برنامه تحول راهبردی مبارزه با مواد مخدر و بررسی تحولات کشور افغانستان و پیامدهای آن در عرصه مبارزه” که در ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، اظهار کرد: تمام ظرفیت‌های قوه قضائیه در تهران و استان‌ها در کنار شما (ستاد مبارزه با مواد مخدر) است و عذری را در این زمینه نمی‌پذیریم.

رئیس کمیته‌های حقوقی و قضایی و مبارزه با بنیان‌های مالی قاچاقچیان مواد مخدر و روانگردان گردان‌ها و پولشویی ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: یکی از مشکلات مهم کشور در بعد آسیب‌های اجتماعی مواد مخدر است، مقام معظم رهبری حداقل سه بار شخصا جلسه‌ای را با حضور مقامات و مسئولین اداره کردند که موضوع آن مواد مخدر بود.

وی افزود: اگر خدایی نکرده می‌خواستیم بر روی رفت و آمد مواد مخدر چشم ببندیم امروز در اروپا یکی از جوانان سالم نمی‌ماند.

عمرانی در بخش دیگر سخنان خود تاکید کرد: اگر برنامه‌های حرفه‌آموزی همراه با اردوگاه‌های ما نباشد به موفقیت نمی‌رسیم.

وی با اشاره به بافت مرکز تهران و محله شوش و بازار تهران، افزود: بارها به شهردار گفتیم بافت مرکز تهران زیر بازار را عوض کنیم. با حرف نمی‌شود این کارها را انجام داد، از دولت کریمه انتظار داریم در اولین فرصت جلسه ستاد به ریاست خودشان تشکیل شود. اگر به این جلسات اهمیت داده نشود همان شرایط تکرار می‌شود.

عمرانی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری درباره مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، تاکید کرد” حضرت آقا تایید داشتند کمر قاچاقچیان را بشکنید و استراتژیک ترین نحوه مبارزه نیز همین است چراکه ۸۰ درصد مبارزه با مواد مخدر باید مالی باشد.