به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، «سیدصولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آخرین برنامه سفر دو روزه به مازندران با همراهی «سیدمحمود حسینی‌پور» استاندار مازندران، «علی بابایی‌کارنامی» رئیس مجمع نمایندگان استان، «علی باقری» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، مسئولان استانی و شهرستانی از بخش‌های مختلف شرکت […]به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، «سیدصولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آخرین برنامه سفر دو روزه به مازندران با همراهی «سیدمحمود حسینی‌پور» استاندار مازندران، «علی بابایی‌کارنامی» رئیس مجمع نمایندگان استان، «علی باقری» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، مسئولان استانی و شهرستانی از بخش‌های مختلف شرکت تعاونی روماک‌گستر(پایانه صادراتی محصولات کشاورزی) در شهرستان جویبار بازدید کرد.

 

وی ضمن بازدید از همه بخش‌های پایانه صادراتی محصولات کشاورزی جویبار، اظهار امیدواری کرد با تلاش مسئولین کشوری و استانی مشکلات صادرات و سرمایه ثابت و در گردش این شرکت تعاونی هرچه زودتر حل شود.

 

پایانه صادراتی روماک‌گستر پارس در جویبار نخستین مرکز لجستیکی صادراتی محصولات کشاورزی مازندران است که کار ساخت آن از آبان سال ۱۳۹۶ در زمینی به مساحت ۳۱ هکتار با هدف ایجاد همه تجهیزات لازم برای تسریع و تسهیل در صادرات آغاز شد.

 

فاز اول این مجموعه با ظرفیت آماده‌سازی بیش از ۱۴۰ هزار تُن انواع محصولات کشاورزی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شده است.

 

آماده‌سازی و بازاریابی محصولات کشاورزی تا ظرفیت ۳۳۰ هزار تن در سال، نگهداری و ذخیره‌سازی ۹۰ هزار تن انواع میوه، سبزیجات، گوشت قرمز، گوشت مرغ و محصولات دیگر، بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی، ایجاد و معرفی برند ایرانی برای محصولات کشاورزی در بازارهای جهانی و اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی از مهم‌ترین اهداف این پایانه صادراتی است.

 

سیدصولت مرتضوی با هدف شرکت در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مازندران و همچنین آغاز عملیات ساخت دو فروند کشتی چندمنظوره ۳ هزار و ۵۰۰ تنی شرکت صنعتی دریایی ایران(صدرا) به مازندران سفر کرد.

 

حضور در مزار شهدای گمنام و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای سرافراز استان مازندران، دیدار با استاندار، بازدید از شرکت‌های تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره‌برون، پایانه صادراتی محصولات کشاورزی روماک‌گستر‌ پارس در جویبار و بازدید از شرکت آنتی‌بیوتیک‌سازی ایران در ساری از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه وزیر تعاون به مازندران بود.منبع