همان‌قدر که نوشتن اخبار مورد انتظار و انتقال آن‌ها به‌هواداران جذابیت‌ها و انرژی خاص خود را دارد، نوشتن اخبار پیرامون مرگ هنرمندها نیز سختی و تلخی خاص خود را دارا است. امروز و طی آخرین اخبار سینما و تلویزیون متاسفانه متوجه شدیم که جیمز مایکل تایلر، بازیگر نقش گانتر (Gunther) در سریال محبوب فرندز در […]

همان‌قدر که نوشتن اخبار مورد انتظار و انتقال آن‌ها به‌هواداران جذابیت‌ها و انرژی خاص خود را دارد، نوشتن اخبار پیرامون مرگ هنرمندها نیز سختی و تلخی خاص خود را دارا است. امروز و طی آخرین اخبار سینما و تلویزیون متاسفانه متوجه شدیم که جیمز مایکل تایلر، بازیگر نقش گانتر (Gunther) در سریال محبوب فرندز در سن ۵۹ سالگی دار فانی را وداع گفت.

با استناد به‌گزارش رسانه‌ی TMZ، تایلر طی سال‌های اخیر با بیماری سرطان پروستات درگیر بود و اخیرا هم اعلام کرد که با مرحله‌ی چهارم پیشرفت سرطان، دست‌وپنجه نرم می‌کند. خانواده‌ی تایلر امروز و با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی گفت: «دنیا او را با نام و کاراکتر «گانتر» از سریال Friends به‌یاد می‌آورد. اما عزیزان مایکل او را به‌عنوان یک بازیگر، موسیقی‌دان، یکی از فعالان «آگاهی‌بخشی سرطان» و یک همسر عاشق می‌شناختند.»

تصویری از جیمز مایکل تایلر در سریال فرندز

تایلر در سال ۲۰۲۱ میلادی به‌طور رسمی اعلام کرد که درحال مبارزه با سرطان است. وی پس از حضور ازطریق وب‌کم و اپلیکیشن زوم در قسمت ویژه‌ی سریال فرندز (Friends: The Reunion Special) چنین خبری را به‌دنبال‌کنندگان خود مخابره کرد و گفت:

«من می‌خواستم که بخشی از این اپیزود باشم. در ابتدا قرار بود که من هم روی صحنه بروم و برخی از لحظات قسمت ویژه را شکل بدهم. حقیقتا این برایم هم‌زمان ناراحت‌کننده و شاد‌ی‌آور است. من خوشحال بودم که در تولید این اپیزود دستی داشتم. اما خب این تصمیم خودم بود که به‌شکل فیزیکی در آن شرکت نکنم و ازطریق اپلیکیشن زوم (Zoom) در تولید آن نقش داشته باشم. هرگز دوست نداشتم که ناامیدتان بکنم. اصلا نمی‌خواستم که این اپیزود به‌شکلی پیش برود که من در آن حضور نداشته باشم و صرفا بگوییم که آره بچه‌ها گانتر هم به‌سرطان مبتلا شده است.

من به‌سرطان پیشرفته‌ی پروستات مبتلا شده‌ام؛ بیماری‌ای که پیشرفت کرده بود و درحال آسیب زدن به‌استخوان‌های من بود. من حدود ۳ سال گذشته را مشغول مبارزه با این بیماری بوده‌ام. بیماری من حالا به‌مرحله‌ی چهارم وارد شده است. پس احتمالا می‌دانید که قرار است من را شکست بدهد.

من ۵۶ سال داشتم که تیم پزشکی تصمیم گرفت تا با استفاده از آنتی‌ژن‌های خاص پروستات، وضعیت من را بررسی کند. اعداد و ارقام نتایج آزمایش واقعا عجیب بودند. وقتی آزمایش‌های خون و نحوه‌ی کارکرد خون در بدنم را بررسی کردیم، متوجه شدیم که یک جای کار ایراد دارد. همین موضوع باعث شد تا دکتر با من تماس بگیرد و به‌من بگوید که فردا باید ببینمت. چرا که حس می‌کنم یک مشکل جدی در پروستات تو وجود دارد.»

جیمز مایکل تایلر که در ۱۵۰ اپیزود از سریال فرندز نقش کاراکتر گانتر را ایفا کرده بود، اعلام کرد که در زمان شروع درمان‌های هورمونی،‌ به‌خوبی از پس کنترل بیماری‌اش برآمده بود. اما در زمان شروع پاندمی جهانی کرونا (کووید ۱۹) وضعیت بیماری‌اش به‌مرحله‌ی جدیدی رفت و پس از یک جهش، به‌استخوان‌ها و نخاع او آسیب زد. جیمز مایکل تایلر در سن ۵۹ سالگی و پس از مبارزه‌ای طولانی و دلیرانه با سرطان، از دنیا رفت.