با حضور دکتر انصاری استاد ارزشمند حقوق دانشگاه آزاد تهران شرق کلاس تشریح جسد در پزشکی قانونی تهران برگزار شد

به گزارش پناه مردم نیوز،برای اولین بار با همت انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق برای دانشجویان رشته حقوق این واحد با حضور دکتر یاسر انصاری، کارگاه تشریح جسد در سالن تشریح سازمان پزشکی قانونی استان تهران برگزار شد.
گفتنی است :این دوره تشریح برای دانشجویان رشته حقوق بصورت کاملا تخصصی برگزار شد که در آن کارگاه دکتر انصاری به توضیحاتی پیرامون نحوه ی مرگ و بررسی عوامل دخیل در ایجاد واقعه مجرمانه (قتل) همراه با تشریح جسد بصورت عملی و تئوری پرداخت.
مرحله اول این دوره تخصصی در سه مرحله برگزار گردید که دانشجویان با اشتیاق کامل در آن حضور یافتند.
دکتر یاسر انصاری اظهار داشتند: این دوره تخصصی برای اولین بار در این واحد دانشگاهی برگزار شد که یک گام مهم در راستای تطبیق علم تئوری با عملی در رشته حقوق بوده است.
وی ادامه داد: برگزاری این کارگاه برای افزایش دانش حقوقی دانشجویان، آماده سازی آنها برای فعالیت در حوزه های وکالت و قضاوت بسیار مهم است.
دکتر انصاری ابراز امیدواری کرد که این قبیل اقدامات و کارگاه های تخصصی برای دانشجویان بصورت مستمر و مداوم برگزار گردد.
این استاد دانشگاه با اشاره به میل و اشتیاق دانشجویان برای حضور در کارگاه های عملی تصریح کرد: با توجه به اینکه دانشجویان در رشته حقوق در مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر فقط بصورت تئوری با دروس آشنا می شوند و واحدهای درسی عملی بصورت کافی وجود ندارد. لذا این قبیل دوره های تخصصی و عملی با استقبال فراوان روبرو می شودکه این امر به درک و پذیرش مطالب تئوری رشته حقوق کمک شایان توجهی خواهد کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه آزاد تهران شرق