پناه مردم نیوز/ به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای داشتن کارت واکسن یا نتیجه تست PCR منفی برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی الزامی است.

فریبرز کرمی در گفت و گو با پناه مردم نیوز، با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری با توجه به بالا رفتن میزان واکسیناسیون عمومی، اظهار کرد: اما برای استفاده از این ناوگان محدودیت‌هایی به صورت هوشمند در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد بر اساس پروتکل‌های جدید در سفرهای جاده‌ای، تنها مسافرانی می‌توانند از ناوگان حمل‌ و نقل عمومی برای مسافرت استفاده کنند که کارت واکسن داشته باشند یا نتیجه منفی آزمایش PCR با مدت ۷۲ ساعت را ارائه دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  همچنان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری ضروری دانست.

کرمی اشاره‌ای هم به وضعیت سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری استان در هفت ماهه امسال داشت و عنوان کرد: در این مدت ۲۱۳ هزار سفر انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد رشد داشته است و سهم ناوگان اتوبوس ۲۷ هزار سفر، ناوگان مینی بوس ۴۱ هزار سفر و سواری‌های کرایه ۱۴۶ هزار سفر بوده است.

وی مجموع مسافرینی که از ابتدای سال توسط ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری کرمانشاه جابجا شدند را یک میلیون و ۴۴۲ هزار نفر اعلام کرد که در تعداد مسافران جابجا شده هم رشد پنج درصدی داشتیم.

به گفته این مسئول، در این مدت ۳۶۴ هزار مسافر با اتوبوس، ۶۵۱ هزار نفر با مینی‌بوس و ۴۲۸ هزار نفر با سواری جابجا شدند.

کرمی از فعالیت حدود ۹۲۰ دستگاه خودرو سواری، ۸۱۳ دستگاه مینی بوس و ۱۹۷ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری استان کرمانشاه خبر داد.