نشست نقد و بررسی کتاب «سیطره ایلخانان بر فارس» برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، یازدهمین نشست گروه تاریخ انجمن ایرانشناسی با همکاری موسسه آبی پارس، روز شنبه، ۳۰ دی‌ از ساعت ۱۷  در خانه اندیشمندان علوم  انسانی به نشانی خیابان استاد نجات‌الهی، نبش ورشو برگزار می‌شود.  غلامرضا امیرخانی، سیدابوالفضل رضوی، حمید کرمی‌پور، رامین یلفانی و […]نشست نقد و بررسی کتاب «سیطره ایلخانان بر فارس» برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، یازدهمین نشست گروه تاریخ انجمن ایرانشناسی با همکاری موسسه آبی پارس، روز شنبه، ۳۰ دی‌ از ساعت ۱۷  در خانه اندیشمندان علوم  انسانی به نشانی خیابان استاد نجات‌الهی، نبش ورشو برگزار می‌شود.

 غلامرضا امیرخانی، سیدابوالفضل رضوی، حمید کرمی‌پور، رامین یلفانی و زهرا فلاح شاهرودی (مترجم کتاب) سخنرانان این مراسم هستند و نادره جلالی نیز دبیر نشست است.

کتاب «سیطره ایلخانان بر فارس» نوشته دِنیز  اِگل با ترجمه زهرا فلاح شاهرودی از مجموعه «‌ایران در قرون میانه‌» در انتشارات موسسه آبی پارس منتشر شده است.

این کتاب اثری است که به بررسی اوضاع سرزمین ایران، درباریان پارسی و روابط آنان با مغولان در عصری می‌پردازد که به یکی از سیاه‌ترین دوره‌های تاریخ این کشور معروف شده است. در این کتاب، شاهد بررسی و ریشه‌های این موضوع، با تکیه بر عملکرد صاحب‌منصبان ایرانی و مغول در برهه‌های مختلف این دوران، به ویژه در منطقه فارس هستیم و به روابطی پی می‌بریم که بر مبنای مسائل اقتصادی و رقابت‌های مالی در مسیر کسب ثروت و قدرت شکل گرفته است.

 انتهای پیاممنبع