بزگداشت زنده یاد پروفسور یعقوب خواه از مفاخر ایران زمین با حضور چهره های علمی در دانشگاه خوارزمی برگزارشد

به گزارش مهدی کیان خبرنگار اعزامی پناه مردم نیوز ؛همزمان با فرارسیدن سالروز علوم پایه دانشگاه خوارزمی با برگزاری نشستی در خصوص بزرگداشت زنده یاد پروفسور عبدالمجید یعقوب خواه که لقب علمی ایشان “پدر زمین شناسی اقتصادی ایران”است ،به تجلیل از این چهره علمی تاثیر گذار در جامعه علمی ایران پرداختند.

در این نشست دکتر حبیبی ریاست محترم دانشگاه با خوشامدگویی از میهمانان این نشست که اکثرا از خدمتگزاران علم  وجامعه دانشگاهی در ایران عزیزمان بودندبه ایراد سخنرانی پرداختند که بخشی از سخنان ایشان به شرح ذیل است:

“معلمی در واقع  با روح وعقل انسان سروکار دارد وهرکس در این راه قدمی بردارد وتوفیقاتی به همراه داشته باشد قطعا در ذهن وفکر مردم ماندگار خواهد بودونیز کسانیکه به این مرتبه رسیده اند همیشه این دین را بصورت آموزش ادا می کنند.واین دانشگاه یک ویزگی منحصر به فرد دارد دایر بر اینکه اکثر اساتید با عشق این راه را انتخاب می کنند ودر واقع بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه کسانی هستند که در همان دوران ابتدایی ودبیرستان علاقمند به رشته خود بودند که در همان رشته مورد علاقه خود نیز در همین دانشگاه ادامه تحصیل داده اند”.

همچنین در ادامه این نشست سرکار خانم دکتر افسانه کامران عضو هیات علمی رشته معماری این دانشگاه توضیحاتی را در خصوص سرمایه های معنوی این دانشگاه ارائه دادند ودانشگاه خوارزمی را به دلیل آنکه میراث دار بسیاری از نام آوران علمی این سرزمین بوده اند ستودند وفرمودند که امیدواریم ما میراث داران این مجموعه علمی باشیم وحاضرین را برای شناخت هرچه بهتر گوهران جاوید این دانشگاه به حضور در موزه دانشگاه خوارزمی هدایت نمودند.

بعداز سخنرانی این عضو هیات علمی دانشگاه در خصوص آثار علمی ایشان فایل ضبط شده ای برای حاضرین به صورت ویدئویی به نمایش در آمد که گویای زحمات ارزشمند علمی ایشان بود وتشویق حاضران را برانگیخت.

سپس دکتر محرابی  عضو هیات علمی این دانشگاه به تجلیل از ایشان پرداختند وافرمودند:

“پروفسور یعقوب پور دارای برجستگیهای علمی واخلاقی بودند که امیدواریم آنها را به تمامی شئونات زندگیمان تعمیم بدهیم وهمه از ایشان به نیکی یاد می کنند “.

در ادامه تندیس یادبودی به پاس زحمات ایشان  پرده برداری شد که از سرکارخانم دکتر آزاده یعقوب پور دختر این اندیشمند و آقای دکتر قریب نوه دکتر قریب وآقای دکتر فیاضی وآقای دکتر حجازی زاده از نام آوران اسبق این دانشگاه از این تندیس پرده برداری نمودند.

سپس دکتر مجید قاسمی شاگرد پروفسور یعقوب پور به ایراد سخنرانی علمی در خصوص زمین شناسی پزشکی پرداختند ودر ادامه تعدای از اعضای هیات علمی دانشگاههای سراسر کشور از جمله خانم دکتر رحمانی ودکتر آرزو عابدی ودکتر حسین معین وزیری ودکتر احمد زواره ای ودکتر علی درویش زاده ودکتر سید رضا موسوی ودکتر محمد حسین کریم پور  ومهندس سیدحسن مدنی وسیدحسن محقق ودکتر سید محمود فاطمی عقدا ودکتر محمد هاشم امامی هریک به صورت کلیپ آماده به تشریح وضعیت بسیار مثبت اخلاقی وروحی  وعلمی این اندیشمند نام آور ایرانمان پرداختند.

ودر انتهای جلسه ود پلن گفتگوی آزاد خانم دکتر رحمانی وسرکار خانم ویدا هریک به ذکر خاطره ای از این اندیشمند بزرگ وسجایای اخلاقی وی پرداختند

.

این نشست با گرفتن عکس یادگاری وپذیرایی از مدعوین در ساعت ۱۸ به پایان رسید.