به گزارش روابط عمومی مرکز مقاومت بسیج وزارت دفاع؛ همایش «امنیت پایدار» به همت مرکز مقاومت بسیج وزارت دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح پیش از ظهر امروز سه‌شنبه با حضور امیر سرتیپ «شاهرخ شهرام» مشاور وزیر دفاع، سردار سرتیپ دوم پاسدار «اكبر بختیاری» فرمانده قرارگاه عملیاتی نصر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیجی «محمد کوهی» مشاور […]


به گزارش روابط عمومی مرکز مقاومت بسیج وزارت دفاع؛ همایش «امنیت پایدار» به همت مرکز مقاومت بسیج وزارت دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح پیش از ظهر امروز سه‌شنبه با حضور امیر سرتیپ «شاهرخ شهرام» مشاور وزیر دفاع، سردار سرتیپ دوم پاسدار «اكبر بختیاری» فرمانده قرارگاه عملیاتی نصر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیجی «محمد کوهی» مشاور وزیر و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت دفاع، فرماندهان حوزه های مقاومت بسیج سازمان های وزارت دفاع و جمعی از بسیجیان حوزه امنیت وزارت دفاع برگزار شد.

بسیجی «محمد کوهی» مشاور وزیر و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت دفاع اظهار داشت: بسیار خرسندیم که مجددا بستری فراهم شد که پژوهشگران و فعالان حوزه امنیت با نقش آفرینی بسیج در مجموعه بزرگ وزارت دفاع گردهم آمده تا شاهد توسعه این مجموعه مهم در حوزه امنیت باشیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم فرماندهی کل قوا(مدظله‌العالی) در مورد بسیج و تفکر بسیجی گفت: به گفته معظم له تفکر بسیجی بر دو پایه اساسی استوار است که یکی احساس مسئولیت و دیگری بصیرت و روشن بینی در بسیجی است.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت دفاع با اشاره به مولفه های مختلف تاثیرگذار در پایداری امنیت ملی بویژه وزارت دفاع گفت: رهبری ولایت فقیه، اتحاد و انسجام ملی، پیشرفت علمی، اقتدار نظامی و دفاعی، خون مطهر شهیدان و وجود تفکر و اندیشه بسیجی از جمله مهمترین این مولفه هاست.

بسیجی محمد کوهی ادامه داد: بسیج وزارت دفاع در قالب سند راهبردی اعتلای خود تلاش می‌کند اهداف تعریف‌ شده در بیانیه گام دوم انقلاب برای تمدن سازی نوین اسلامی با تحقق دولت اسلامی و تکثیر انقلاب اسلامی را عملیاتی نماید.

وی تأکید کرد: بسیج وزارت دفاع در ایجاد و تقویت امنیت پایدار و سایر عرصه‌های خدمت‌رسانی به طبقات فرودست جامعه و محرومیت‌زدایی در اوج آمادگی و انگیزه قرار دارد.

مشاور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به این که ایران اسلامی دارای امنیت پایدار است و این مهم مرهون رشادت های رزمندگان و مردمی کردن امنیت است گفت: مردمی کردن امنیت یک شعار اساسی در نیروهای مسلح است و در عین حال که تجهیزات ما از یک قدرت تدافعی بی نظیری برخوردار است نقش مردم نیز در این زمینه اساسی و بی بدیل می باشد.

کوهی افزود: پیچیدگی‌های برخورد با پیامدهای پایان جنگ و چگونگی ارتباط نسل پس از جنگ با آن نیازمند شناخت وضع کنونی جامعه بوده تا نسل سوم انقلاب با بهره‌گیری از فرهنگ غنی دوران دفاع مقدس گام‌های بلندی را در راه تحقق آرمان‌های امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بردارند.

وی اشاره‌ای به رواج فرهنگ ایثار و برادری در میان نیروهای مسلح و رزمنده در مناطق مختلف داشت و گفت: یکی از بهترین روش‌های این اقدام می‌تواند با استفاده از اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و تقویت روحیه انقلابی، ساده زیستی، آزادمردی و آزادمنشی در میان بسیجیان و سایر نیروهای مسلح و نظامی انجام گیرد که باید توسط رزمندگان تبیین و مطرح شود.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت دفاع در پایان خاطرنشان کرد: یکی از حوزه های قدرت جمهوری اسلامی ایران که از بالندگی و ابتکار و نوآوری بالایی بر خوردار است نیروهای مسلح هستند و ما شاهد هستیم که این نیروها در سال‌های اخیر در بخش‌های مختلف پیشرفت های شگرفی را داشته اند.منبع