آیت الله آملی لاریجانی، نظام جمهوری اسلامی را نظریه سیاسی بدیلی برای نظام لیبرال دموکراسی دانست که امروز در منطقه آثار خود را به جای گذاشته و محور مقاومت هم مخلوق همین تفکر است.   به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی در ابتدای این جلسه با […]آیت الله آملی لاریجانی، نظام جمهوری اسلامی را نظریه سیاسی بدیلی برای نظام لیبرال دموکراسی دانست که امروز در منطقه آثار خود را به جای گذاشته و محور مقاومت هم مخلوق همین تفکر است.

 

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی در ابتدای این جلسه با تبریک و تهنیت حلول ماه عظیم الشان رجب و اعیاد شریفه این ماه بزرگ، از خداوند متعال توفیق اقتراب به ساحت عظیم ربوبی با بهره مندی از دعاهای پر فیض و زمان های خاص این ماه را مسئلت نمود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح اهمیت فضائل ماه رجب اظهار داشت: بزرگان اهل معنی برای این ماه، شان بسیاری قائل هستند و توصیه های اکید دارند که از اوقات خاص و مضامین دعاهای این ماه شریف برای تکمیل نفوس و زدودن غواشی که بر قلوب حاکم شده، بهره مند شویم. در کتب ادعیه در فضیلت ماه رجب نکات بسیاری آمده است و بخصوص در کتب اهل معنا از جمله مراقبات مرحوم میرزا جواد آقای ملکی تبریزی نکات بسیار آموزنده و تحریض کننده برای اعمال این ماه وجود دارد و توصیه می کنم به همه دوستان عزیزم و اعضای محترم، از این ایام برای اقتراب به ساحت حق تعالی و بهره مندی از فیوضات آن تلاش کنند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه در دعاهای این ماه عظیم، مضامینی است که بعید است در دعای ماه های دیگر به این شکل آمده باشد، گفت: واقعاً مضامین عجیبی در دعاهای این ماه وجود دارد. مثلاً در این دعا که “خَابَ الْوَافِدُونَ عَلَى غَيْرِكَ وَ خَسِرَ الْمُتَعَرِّضُونَ إِلاَّ لَكَ‏ وَ ضَاعَ الْمُلِمُّونَ إِلاَّ بِكَ” تا به آخر، تعابیر عجیبی است که سراسر توحید است و حضور در محضر حق تعالی و یا در دعای دیگر در مورد ولاه امر “اللهم إنی اسئلک بمعانی جمیع ما یدعوک به ولاة امرک” چه خصایصی عجیبی برای ولاه امر شمرده اند که علی الظاهر مقصود ائمه اطهار سلام الله علیهم اجمعین است. “فَبِهِم مَلَأتَ سَمائَك و أرضَك حَتَّى ظَهَرَ أن لا إلهَ إلّا أنت ” به این معنی اشاره می کند که وجود ائمه اطهار علیه السلام ملاّ سموات و ارض است و این وجود ظهور حق متعال است باَتم ظهور. وجود ائمه اطهار(ع) سراسر ظهور توحید است.

 ایشان با اشاره به دعای دیگری که می فرماید “يا مَن سَما فِى العِزِّ فَفاتَ نَواظِرَ الأبصار و دَنا فِى اللُّطفِ فَجازَ هَواجِسَ الأفكار” همه آن توحید حق است . جمع چنین مضامینی در یک جا مهم را دانست و اظهار داشت: بسیاری از دعاهای این ماه مضامین توحیدی بلندی دارد

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه با ذکر روایتی از پیغمبر اکرم (ص) که هر شب ماه رجب، از اول شب تا سحر، ملکی است به نام داعی که دائماً دعوت می کند  بندگان را به ذکر دعا و تسبیح و استغفار و در ضمن آن آمده است که حق تعالی می فرمایند “در این ماه هر کس دعا کند استجابت می کنم”، اظهار امیدواری کرد: ان شاء الله حق تعالی به همه ما توفیق بدهد هم در خواندن این دعاها و هم در تحصیل حال برای استفاده از دعاها و برکات این ماه.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حضور پرشور مردم در انتخابات و تحلیل عالمانه معظم له و توصیف دقیق وضعیت، افزود: همه ما و کسانی که به نحوی مسئولیت دارند و به تعبیر ایشان کلام شان اثر گذار است باید این تحلیل ها را با زبان های مختلف به جامعه منتقل کنیم هر چند مردم شریف ما، خود بصیر و فهیم هستند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: نکته ای که باید بر آن تاکید کنیم این است که مشاکل اقتصادی وجود دارد، نارسایی هست و گلایه مندی هم هست که به حق است ولی نکته مهم این است که در کنار این ها، همت دستگاه های مسئول برای حل مشکلات هم وجود دارد و تلاش خودشان را هم می کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه از همه مهم تر آرمان های بلند انقلاب است و انقلاب اسلامی در دنیا کاری کرده که هنوز لوازم آن آشکار نشده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک نظام سیاسی بدیل و بدیع نسبت به لیبرال دموکراسی در دنیا خلق کرد و اتفاقاً غربی ها بیشتر از این خوف دارند تا اینکه از چند عملیات ما هراس داشته باشند. هرچند اقتدار نظامی ما اثر گذار است اما تفکری که نظام جمهوری اسلامی در دنیا القا کرد، تفکری بسیار اثرگذارتر است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک نظریه سیاسی بدیلی برای نظام لیبرال دموکراسی بود که امروز در منطقه تاثیرات خود را داشته است و محور مقاومت مخلوق همین تفکر است، افزود: این چیزی است که غرب از آن می ترسد و البته صرف نظر از توانائی های نظامی و فناوری کشور، آنها از اینکه فکر سیاسی بدیلی در دنیا پیدا شده که تفکر لیبرال دموکراسی را به چالش کشیده است هراس دارند و اثر گذاری نظام اسلامی از این حیث بسیار مهم بوده است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ما باید ارزش این مطلب را اولاً خودمان فهم کنیم و ثانیاً برای جامعه تبیین و القا کنیم، متذکر شد: آرمان های عظیمی که نظام جمهوری اسلامی بر آن بنا شده، با شهادت شهیدان و مجاهدت مجاهدان و معماری امام راحل(قدس الله نفسه الزكيه) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تثبیت شد.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان اظهار امیدواری کرد: خداوند متعال توفیق حضور در انتخابات و شرکت در پای صندوق های رای را برای همه ما فراهم سازد که در اقتدار نظام و دفع تلاش های تخریبی دشمن و رسیدن به آرمان های بلند انقلاب مشارکت داشته باشیم و انتخابات پرشوری را رقم بزنیم.منبع