وبسایت خبری کردستان۲۴ گزارش داد، اداره روابط خارجی اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای هتک حرمت دوباره به ساحت قرآن کریم در سوئد که با مجوز پلیس این کشور امروز صبح صورت گرفت را محکوم و اعلام کرد که در پی اخراج سفیر سوئد از بغداد، اربیل نیز فعالیت نمایندگی خود در این کشور را به […]


وبسایت خبری کردستان۲۴ گزارش داد، اداره روابط خارجی اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای هتک حرمت دوباره به ساحت قرآن کریم در سوئد که با مجوز پلیس این کشور امروز صبح صورت گرفت را محکوم و اعلام کرد که در پی اخراج سفیر سوئد از بغداد، اربیل نیز فعالیت نمایندگی خود در این کشور را به حالت تعلیق در می‌آورد.

اداره روابط خارجی اقلیم کردستان در ادامه این بیانیه همچنین حمله تعدادی از شهروندان عراقی به ساختمان سفارت سوئد در بغداد که بامداد امروز صورت گرفت نیز محکوم کرد.

اقدام دوباره «سلوان مومیکا» شهروند عراقی الاصل در آتش زدن قرآن، واکنش‌های بسیاری را در جهان اسلام موجب شده است. در این راستا سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز امروز گفت که به نظر می‌رسد موساد در پس این فتنه قرار دارد. او تأکید کرد که اگر کشورهای اسلامی، سوئد را تحریم کنند، مسئله اهانت به قرآن کریم و مقدسات اسلامی هم حل خواهد شد.

درخواست فوری امیرعبداللهیان از دبیرکل سازمان ملل

عصر امروز نیز صدها نفر از اهالی بغداد در میدان التحریر این شهر تجمع کردند و علیه هتک حرمت به قران کریم و آتش زدن پرچم عراق در سوئد شعار دادند.  فردا نیز قرار است به دعوت چارچوب هماهنگی شیعیان تظاهرات گسترده‌ای در همه شهرهای عراق برگزار شود.

هتک حرمت دوباره به قرآن کریم امروز در حالی تکرار شد که در تاریخ ۲۸ ژوئن نیز «سلوان مومیکا» شهروند عراقی الاصل و ۳۷ ساله در استکهلم، در نخستین روز تعطیلات عید قربان، یک نسخه از قرآن را پاره کرد و آن را در مسجد مرکزی این شهر به آتش کشید. پس از آن، دستگاه قضایی عراق حکم جلب این شهروند سوئدی عراقی تبار را صادر کرد و وزارت خارجه عراق از دولت سوئد خواست تا فرد هتاک به قرآن کریم را جهت محاکمه به این کشور تحویل دهد. 

دفتر نخست‌وزیری عراق، پیشتر به استکهلم هشدار داده بود که در صورت اهانت مجدد به قرآن کریم در تجمع ضد اسلامی امروز، روابطش با سوئد را قطع خواهد کرد.منبع