همزمان با بازگشت زائران اربعین حسینی (ع) از سفر زیارتی کربلای معلی، نیروی زمینی ارتش با تشکیل ستاد اربعین تمامی تمهیدات لازم در مرزهای شلمچه و چذابه را برای بازگشت زائران مهیا کرده است.

به گزارش “پناه مردم نیوز” بنابر نقل قول ایسنا از ارتش، امیر سرتیپ فرهاد آریانفر، معاون عملیات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: تمهیدات لازم در مرزهای شلمچه و چذابه توسط نیروی زمینی ارتش مهیا است تا زائران اربعین حسینی در سلامت کامل وارد کشور شوند.

وی با بیان اینکه تیم‌های پزشکی و امدادی را در مرزها مستقر کرده‌ایم گفت: استقرار تیم‌های پزشکی، برپایی ایستگاه تشخیص سریع کرونا، استقرار یک فروند بالگرد اورژانس هوایی بخشی از امکاناتی است که یگان‌های ارتش جهت تسهیل در بازگشت زائران در مرزهای شلمچه و چذابه برقرار کرده است.

معاون عملیات نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: یگان‌های مناطق غرب و جنوب غرب ارتش با تمام توان در خدمت زائران امام حسین ( ع) هستند تا در سلامت کامل به میهن اسلامی برگردند.

امیر سرتیپ آریانفر ادامه داد: یک فروند بالگرد ۲۱۴ با قابلیت اورژانس هوایی از پایگاه هوانیروز مسجدسلیمان با ظرفیت تیم مجرب پزشکی در مناطق مرزی مستقر است که اگر لازم شد بلافاصله ماموریت خود را انجام دهد.

معاون عملیات نیروی زمینی ارتش به ظرفیت این نیرو در احداث بیمارستان صحرایی در مرزهای شلمچه و چذابه در هنگام بازگشت زائران اشاره و تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش در صورت نیاز این آمادگی را دارد که ظرف روزهای آینده با برپایی بیمارستان صحرایی نسبت به ارائه خدمات پزشکی در مرزهای شلمچه و چذابه اقدام کند.

وی در پایان به برپایی ایستگاه تشخیص سریع بیماری کرونا در مرزهای شلمچه و چذابه اشاره و خاطرنشان کرد: مهمترین موضوع برای روزهای برگشت برپایی ایستگاه تشخیص کرونا سریع است و امروز تیم‌های پزشکی مجرب نیروی زمینی ارتش با برپایی این نوع ایستگاه‌ها در حوزه سلامت زائران گام بلندی را برداشته‌اند .