معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ارائه ۴۰ هزار دستگاه تاکسی برقی از سوی وزارت صمت برای ۹ خودروساز تکلیف شده است. این تاکسی ها با تعرفه یک درصد وارد می‌شود و شرکت‌ها موظف هستند این خودروها را در تهران رونمایی کنند. به گزارش ایسنا، محسن هرمزی در جلسه امروز شورای شهر […]معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ارائه ۴۰ هزار دستگاه تاکسی برقی از سوی وزارت صمت برای ۹ خودروساز تکلیف شده است. این تاکسی ها با تعرفه یک درصد وارد می‌شود و شرکت‌ها موظف هستند این خودروها را در تهران رونمایی کنند.

به گزارش ایسنا، محسن هرمزی در جلسه امروز شورای شهر تهران و در جریان بررسی لایحه متمم بودجه شهرداری تهران گفت: ۲۹ رام قطار قرار بوده از خرداد امسال تا خرداد سال آینده اورهال شود که تاکنون ۱۵ رام قطار نوسازی شده است. اگر شورا اجازه دهد مدیرعامل شرکت واگن سازی با حضور در صحن گزارشی در این خصوص ارائه دهد.

وی افزود: بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان پرداختی به مترو انجام شده است. بخشی از خریدها را شرکت سرمایه گذاری و بخشی دیگر را نیز شرکت واگن سازی انجام داده است و مدیرعامل شرکت بهره برداری و مدیرعامل شرکت واگن سازی می توانند توضیح دهند.

هرمزی با اشاره به پیگیری برای نهایی شدن تحویل موتورسیکلت به مردم با شرکت «مادو» افزود: برای ۷۴ جایگاه شارژ قرارداد منعقد و اجرا شد. با مپنا نیز قراردادی برای پنج هزار جایگاه منعقد شده است. ۵۰۰ میلیارد تومان باید به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند تا طرح ما اجرایی شود. یکی از مسائل ما با وزارت نیرو در خصوص جایگاه‌های شارژ است. به همین دلیل امور با شیب ملایمی دنبال می‌شود و گزارش فراخوان برای موتورها و تاکسی‌های برقی ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: ارائه ۴۰ هزار دستگاه تاکسی برقی از سوی وزارت صمت برای ۹ خودروساز تکلیف شده است. این تاکسی ها با تعرفه یک درصد وارد می شود و شرکت ها موظف هستند این خودروها را در تهران رونمایی کنند. نگرانی ها برای اورهال نگرانی درستی است و در این راستا اقدامات برای نوسازی قطارها صورت گرفته و ادامه دارد.

انتهای پیاممنبع