به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیر لاجوردی، جانشین وزیر در امور ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از رکوردشکنی در مصرف ترافیک داخل همزمان با بازی ایران و ژاپن خبر داد و گفت: هم‌زمان با بازی ایران و ژاپن، ترافیک داخل کشور رکورد جدید […]به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیر لاجوردی، جانشین وزیر در امور ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از رکوردشکنی در مصرف ترافیک داخل همزمان با بازی ایران و ژاپن خبر داد و گفت: هم‌زمان با بازی ایران و ژاپن، ترافیک داخل کشور رکورد جدید زد و از ۷ ترابیت‌برثانیه عبور کرد. 

وی با اشاره به اینکه سهم ترافیک IXP برای نخستین بار به حدود ۵ ترابیت‌برثانیه رسید، افزود: در بازی ایران و سوریه نیز مجموع ترافیک داخل و خارج رکورد زد و از ۱۲.۵ ترابیت‌برثانیه عبور کرد.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات نیز ثبت این رکورد را حاصل توسعه مستمر زیرساخت های ارتباطی کشور در دو سال اخیر است، دانست و گفت: حداکثر ترافیک داخلی تجربه شده تا ابتدای دولت سیزدهم حدود 2.5 ترابیت بر ثانیه بود که الان تقریباً سه برابر شده است.

وی ثبت چنین رکوردها را به همه همکاران پرتلاش شرکت زیرساخت و متخصصین فعال در توسعه و نگهداری شبکه ارتباطی کشور خدا قوت گفت.منبع