رئیس صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند تا اول بهمن‌ ۱۳۹۹ از تسهیلات شهریه قرض‌الحسنه بعد از فراغت از تحصیل وزارت علوم استفاده کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سید هادی سیدفضلی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند تا آغاز نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ (اول بهمن‌  ۱۳۹۹)، از دو منبع (بانک مهر ایران و اعتبارات مصوب صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، مطابق با ابلاغ بخشنامه و تعیین سهمیه واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، از تسهیلات شهریه قرض‌الحسنه بعد از فراغت از تحصیل از محل منابع تخصیصی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استفاده کنند.

وی افزود: این منابع از محل بودجه عمومی دولت تأمین می‌شود و از طریق صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی واحدها و مراکز آموزشی تخصیص می‌یابد.

سیدفضلی خاطرنشان کرد: یکی از منابع اعطای این تسهیلات از طریق بانک مهر ایران است که به مقاطع کاردانی و کارشناسی تا سقف ۷۵۰ هزار تومان (حداکثر سقف بازپرداخت ۶۰ ماه)، کارشناسی ارشد تا سقف ۱/۵ میلیون تومان (حداکثر سقف بازپرداخت ۶۰ ماه) و دکتری ۳/۵ میلیون تومان (حداکثر سقف بازپرداخت ۶۰ ماه) با نرخ ۴ درصد تسهیلات اعطا می‌شود. دانشجویانی که در گذشته از این نوع تسهیلات استفاده کرده‌اند باید برای ترم‌های آتی نیز از این محل، تسهیلات دریافت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: منبع دیگر، از محل اعتبارات مصوب صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم است که به دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی تا سقف یک میلیون تومان (حداکثر سقف بازپرداخت ۶۰ ماه)، کارشناسی ارشد تا سقف ۲ میلیون تومان (حداکثر سقف بازپرداخت ۶۰ ماه) و دکتری ۵ میلیون تومان (حداکثر سقف بازپرداخت ۶۰ ماه) با نرخ ۴ درصد تسهیلات اعطا می‌کند.

وی افزود: دانشجویان متقاضی می‌توانند با مراجعه به صندوق رفاه دانشجویان واحد دانشگاهی و پورتال صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس http://bp.swf.ir نسبت به ثبت درخواست و تکمیل فرآیند وام خود اقدام کنند.

  • نویسنده : خبرنگار-مهدی کیان
  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه آزاد قیام دشت