به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه پیوست رسانه پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها به ریاست محمد احسان خرامید رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن امید این مرکز برگزار شد. رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع […]به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه پیوست رسانه پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها به ریاست محمد احسان خرامید رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن امید این مرکز برگزار شد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در این جلسه که مسوولان روابط عمومی اپراتورهای دارای پروانه یکپارچه خدمات و شبکه موسوم به UNSP در آن حضور داشتند، ابتدا با ابلاغ پیوست رسانه پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، پیرامون جزییات آن توضیحاتی را ارایه کرد.

خرامید با بیان اینکه نیاز است تا در مورد واقعیت ها با مردم صحبت کنیم، تصریح کرد: باتوجه به نو بودن پروژه FTTx و عدم آشنایی بخش قابل توجهی از جامعه با ویژگی ها و خصوصیات آن، ضرورت دارد تا اپراتورهای ارتباطی در این مورد توضیحاتی را ارایه کنند و همواره پاسخگوی سوالات باشند.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی دقیق با زبان مردم و بیان ویژگی ها و شیوه دسترسی مردم به فیبرنوری، افزود: محتوا باید در قالب های مختلف فضای مجازی، تبلیغات شهری و محیطی همراه با طراحی کمپین های رسانه ای برای اگاه سازی، آموزش و اطلاع رسانی به عموم مردم برنامه ریزی و انجام شود.

خرامید یکی از راه های ارتباط با مردم را راه اندازی و فعال کردن حساب کاربری اپراتورهای ارتباطی در پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی و ایفای نقش فعالانه و پاسخگو دانست و گفت: اطلاع رسانی باید با هدف اقناع صورت گیرد و برای این منظور احاطه در موضوعات مختلف از جمله جوانب مختلف پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها ضرورت دارد.

وی با تاکید بر توجه به گروه های مرجع فکری در جامعه بخصوص در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، اظهار کرد: علاوه بر آن باید مراکز تماس هر اپراتور به صورت استاندارد و واحد چارچوب های اطلاع رسانی و آگاهی رسانی به کاربران را در دستور کار خود قرار دهند و در شرایط مختلف پاسخگوی سوالات مردم باشند.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی خارج از چارچوب های زمانی و مکانی افزود: با توجه به حساسیت های روز جامعه باید به محض ایجاد سوال یا ابهام از سوی اقشار مختلف نسبت به اطلاع رسانی در مورد موضوعات مختلف باید اقدام شود.

خرامید با رد سیاست سکونت رسانه ای که گاهی توسط برخی تجویز یا اعمال می شود، تصریح کرد: هم از بعد وظیفه هم از نظر حرفه ای باید پاسخگو باشیم، راهنمایی کنیم و گره گشایی انجام دهیم تا در نهایت مردم طعم شیری فناوری فیبرنوری را احساس کنند.

در پایان مقرر شد هر اپراتور ارتباطی برای اطلاع رسانی دقیق و سریع نسبت به معرفی سخنگو اقدام کند.

منبع