به نام خدا جنگ هشت ساله دسیسه امریکایی – غربی به دست فریب خورده بعثی بود که به ملت بزرگ ایران به دلیل استقلال خواهی و بیرون انداختن استعمار و استکبار تحمیل شد ولی به برکت انفاس قدسی و و عنایت حضرت ولیعصر عج الله تعالی فرجه شریف، بابی از ابواب نعمت الهی به ملت […]


به نام خدا

جنگ هشت ساله دسیسه امریکایی – غربی به دست فریب خورده بعثی بود که به ملت بزرگ ایران به دلیل استقلال خواهی و بیرون انداختن استعمار و استکبار تحمیل شد ولی به برکت انفاس قدسی و و عنایت حضرت ولیعصر عج الله تعالی فرجه شریف، بابی از ابواب نعمت الهی به ملت ایران و توفیقاتی همچون خود اتکایی، خودباوری و بریدن دست بیگانگان از کشور گردید .
وجود پرنور امام راحل و نیروهای انقلابی حزب الهی و اخلاص ، امید، ایمان، اراده ، ایستادگی و فداکاری آنان فرهنگ راهبردی به نام مقاومت را به داخل و خارج از کشور ارائه و به جمهوری اسلامی ایران عمق راهبردی بخشید .
نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  با بهره گیری از آموزه های معنوی و تخصصی آن دوران مقدس و تاسی به روش ، منش و سیره شهدای گرانقدر میهن اسلامی مان تحول روحی شگرف در نیروی انسانی و فرهنگ‌ سازمانی را پایه گذاری و در اسلوب و‌الگوها، تاکتیک ها و زیرساخت ها بناهای گرانبهایی را ایجاد نمود بطوریکه ثمره درخشان آن دوران در سال‌های پر التهاب منطقه و جهان خود را در تامین امنیت ملت نشان داد.
دفاع مقدس در کنار تلخی ها و از دست دادن هموطنانمان الگویی از شناخت محیط ‌و تحولات بین المللی ایجاد کرد که زیربنای انسجام ساخت قدرت در درون کشور و تمرینی برای وحدت در داخل ‌و رزمایشی برای وحدت جهان اسلام شده و ذخیره بینشی برای تعامل با محیط پیرامونی و بین المللی گردیده است .
مقاومت و امتزاج خون ملت های منطقه در دفاع از آرمان های بلند انقلاب اسلامی و حماسه ای بزرگ همانند پیاده روی اربعین و سیل خروشان عاشقان و زائران بر گرداگرد سید و سالار شهیدان از دستاوردهای مهم معنوی دفاع مقدس بوده که به مصداق زخیره ارزشمند راهبردی است.
امروز رمز تکرار موفقیت های بیش از پیش کشور، استمداد از شهدا ، ارتقا قدرت فرهنگی و تقویت جبهه جهاد کبیر در کنار اقتصاد قدرتمند است و راهکار راهگشای آن ایمان به مردم به ویژه  به جوانان و بکار گیری نیروهای انقلابی مومن و متعهد ، پرکار و خستگی ناپذیر است .
اینک پس از گذشته ۴۳ سال از جنگ تحمیلی، وزارت دفاع نیز، همگام و همراه با سایر بخش های نیروهای مسلح، با بهره گیری از آموزه ها و درس های دفاع مقدس، شبانه روز برای اعتلای کشور و ارتقا توان و بنیه دفاعی کشور تلاش نموده و خود را متعهد به تجهیز و پشتیبانی نیروهای مسلح به پیشرفته ترین فناوری های دفاعی می داند .
در پایان ضمن ادای احترام به روح بلند و‌ملکوتی بنیان گذار کبیر نظام مقدس اسلامی امام خمینی (رض) ، شهدای گرانقدر، جانبازان، ایثارگران ، آزادگان و خانواده مکرمشان بر تداوم راه آنان با تمام توان اعلام می داریم و باری دیگر با ارمان های بلند انقلاب اسلامی و رهبر عظیم آلشان انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای( مد ظله العالی) تجدید میثاق می نماییم .

 منبع