پناه مردم نیوز- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳ هزار و ۸۹۰ هکتار ا مزارع استان از اوایل آبانماه تاکنون در شهرستان‌های دلگان، ایرانشهر، بمپور، راسک، خاش، تفتان و میرجاوه زیر کشت گندم رفته است.

زاهدان- پناه مردم نیوز- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳ هزار و ۸۹۰ هکتار ا مزارع استان از اوایل آبانماه تاکنون در شهرستان‌های دلگان، ایرانشهر، بمپور، راسک، خاش، تفتان و میرجاوه زیر کشت گندم رفته است.امان اله طوقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال کشت گندم در سطح ۶٧ هزار هکتار در سیستان و بلوچستان برنامه‌ریزی شده و امیدواریم با آورد رودخانه هیرمند در منطقه سیستان این مهم محقق شود.
وی تصریح کرد: تاکنون ٢ هزار تن بذرگندم و بیش از ١٢ هزار تن انواع کود شیمیایی توسط شرکت خدمات حمایتی تهیه و آماده توزیع بین کشاورزان سیستان و بلوچستان است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: افق، چمران ٢، سیوند و نارین عمده ارقام کشت شده گندم در سطح زمین های کشاورزی استان است.

وی با اشاره به رعایت تاریخ کشت محصولات زراعی به کشاورزان تاکید کرد: ضروری است کشاورزان سیستان و بلوچستان در زمان کشت از نظرات کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها بهره‌گیرند.

طوقی گفت: در سال زراعی گذشته ۶٧ هزار و ٨۱۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان به کشت ارقام مختلف گندم اختصاص داشت.

به گزارش پناه مردم نیوز سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره‌گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، انار و مرکبات دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید ۲ بار محصول را دارند.