در کنگره انجمن روزنگاران مسئولین انجمن سراسرس روزنامه نگاران انتخاب شدند

در نخستین جلسه‌ی هیات مدیره‌ی جدید و بازرسان انجمن سراسری روزنامه‌نگاران که صبح امروز سی‌ام خرداد ماه ۱۴۰۰، در دفتر انجمن برگزار شد، بر اساس رای هیات مدیره، حسن نمکدوست تهرانی به عنوان رییس، داوود محمدی به عنوان نایب رییس، تبسم نمازی به عنوان دبیر انجمن سراسری روزنامه‌نگاران‌ انتخاب شدند.همچنین داوود محمدی به عنوان سخنگوی انجمن انتخاب شد.

همچنین اخیرا نیزمجمع عمومی فوق‌العاده انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران ساعت ۱۴ روز دوشنبه ۲۴ خرداد به صورت آنلاین برگزار شد. در این نشست مجازی که بازرسان وزارت کار نیز حضور داشتند، مجمع با حضورِ ۱۸۸ عضو به رسمیت رسید. در این مجمع عمومی، درباره تغییر حوزه فعالیت انجمن صنفی/کارگری روزنامه‌نگاران استان تهران از استانی به کشوری رای‌گیری شد و این موضوع مورد تصویب قرار گرفت. سپس برای تغییر نام انجمن به «انجمن سراسری روزنامه‌نگاران» رای‌گیری شد و اعضای حاضر در مجمع آن را مصوب کردند. همچنین در ادامه تغییرات اساسنامه جدید مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

پس از ارائه گزارش هیات مدیره، گزارش خزانه‌دار و همچنین گزارش بازرسان، این گزارش‌ها مورد تصویب مجمع قرار گرفت و سپس برای انتخاب اعضای هیات‌مدیره و بازرسان جدید رای‌گیری شد.

پس از رای گیری، ۱۷۳ نفر در انتخابات شرکت کردند

تبسم نمازی ۱۵۲ رای
کامبیز نوروزی ۱۴۲ رای
حسن نمکدوست تهرانی ۱۳۵ رای
داود محمدی ۹۵ رای
اعظم ویسمه ۹۲ رای
پژمان موسوی ۸۳ رای
نفیسه زارع‌کهن ۷۵ رای

کسب کردند و به عنوان هیات‌مدیره انجمن سراسری روزنامه‌نگاران انتخاب شدند.

همچنین امیر عباس نخعی با ۶۶ رای
مینا شهنی با ۶۶ رای
حمیدرضا ( ایرج ) اسلامی با ۴۵ رای به عنوان اعضای علی‌البدل انجمن انتخاب شدند که با توجه به برابر بودن رای دو نفر، بین آنها قرعه‌کشی انجام شد و امیر عباس نخعی به عنوان علی‌البدل اول و مینا شهنی به عنوان علی‌البدل دوم انتخاب شدند.

این هیات‌مدیره به مدت سه سال مسئولیت را برعهده دارد.

برای بازرسان نیز رای‌گیری شد
گیسو فغفوری با ۱۱۱ رای
لیلی فرهادپور با ۶۹ رای

به عنوان بازرسان اصلی برای یک سال انتخاب شدند. فرزام شیرزادی نیز با ۶۰ رای به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شد.

  • نویسنده : خبرنگار-مهدی کیان
  • منبع خبر : باشگاه روزنامه نگاران ایران