تهران - پایگاه خبری "پناه مردم نیوز" به نقل از ایرنا - رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از حضور ۲۰ تیم عملیاتی در مناطق زلزله زده استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور از حضور ۸۵ نیروی عملیاتی در قالب ۲۰ تیم در مناطق زلزله‌زده در استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: ۶۵ امدادگر از استان چهارمحال و بختیاری و ۲۰ نیروی عملیاتی از استان خوزستان به منظور ارزیابی خسارات زلزله و امدادرسانی به آسیب دیدگان به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند.

وی افزود: امدادگران با به‌ کارگیری ۲۳ دستگاه خودروی عملیاتی (۱۶ دستگاه در استان چهارمحال و بختیاری و هفت دستگاه در استان خوزستان) ۳۱ روستا را در مناطق زلزله زده ارزیابی کرده اند.

به گفته رئیس سازمان امدادو نجات جمعیت هلال‌احمر، ۱۰ روستا در استان چهارمحال و بختیاری ارزیابی شدند که بیشترین خسارات زلزله در حد ترک خوردگی اماکن در روستاهای چم قلعه، چمن گلی و گراب بوده است. در خوزستان نیز ۲۱ روستا ارزیابی شدند که بیشترین خسارات زلزله در روستاهای کنفه و بن موسی رخ داده است.

زلزله ای به قدرت ۵.۷ ریشتر صبح امروز(دوشنبه) در مرز استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و لرستان بوقوع پیوست تاکنون ۱۱ مصدوم در پی داشته است.