وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تلاش‌های عوامل رژیم کی‌یف برای انجام حملات تروریستی پهپادی به اهدافی در مناطق بلگورود و کورسک، بار دیگر دفع شده است. پرده‌برداری افسر سابق آمریکایی از تلفات سنگین ارتش اوکراین اسپوتنیک گزارش داد، این وزارتخانه توضیح داد که ۷ فروند پهپاد اوکراینی که در تلاش برای حمله به […]


وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تلاش‌های عوامل رژیم کی‌یف برای انجام حملات تروریستی پهپادی به اهدافی در مناطق بلگورود و کورسک، بار دیگر دفع شده است.

پرده‌برداری افسر سابق آمریکایی از تلفات سنگین ارتش اوکراین

اسپوتنیک گزارش داد، این وزارتخانه توضیح داد که ۷ فروند پهپاد اوکراینی که در تلاش برای حمله به اهدافی در بلگورود بودند، در آسمان این منطقه توسط سامانه‌های پدافندی منهدم شدند.

وزارت دفاع روسیه همچنین خبر داد که منطقه کورسک یک‌بار در شامگاه دوشنبه با دو هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی و بار دیگر در بامداد سه‌شنبه توسط دو پهپاد دیگر هدف حمله قرار گرفت.

این وزارتخانه افزود که در حملات پهپادی به این دو منطقه هم‌مرز با اوکراین، خسارت جانی وارد نشده است.

این در حالی است که بامداد و صبح دوشنبه نیز نظامیان اوکراینی با چندین پهپاد به این دو منطقه و همچنین شبه‌جزیره کریمه و استان بریانسک حمله کرده بودند.

حملات هواپیماهای بدون سرنشین به خاک روسیه در ادامه عملیات تهاجمی موسوم به ضدحمله اوکراین با هدف بازپس‌گیری قلمروهای آزادشده توسط روسیه از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه صورت می‌گیرد؛ عملیاتی که به اذعان مقام‌های غربی بسیار آهسته‌تر از تصور پیش می‌رود.منبع