به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از روابط عمومی انتشارات سوره مهر؛  کتاب «هیس! پیرمرد چهارده ساله خوابیده» نوشته صادق کیان‌نژاد امیری به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب خاطرات جلیل خلیلی افراتختی، یک روستازاده از جبهه و دفاع مقدس را روایت می‌کند. کتاب حاضر داستان زندگی […]


به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از روابط عمومی انتشارات سوره مهر؛  کتاب «هیس! پیرمرد چهارده ساله خوابیده» نوشته صادق کیان‌نژاد امیری به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب خاطرات جلیل خلیلی افراتختی، یک روستازاده از جبهه و دفاع مقدس را روایت می‌کند.

کتاب حاضر داستان زندگی و خاطرات جلیلی خلیلی افراتختی از روستای افراتخت استان مازندران است که در انتهای منطقه‌ای جنگلی دور از هیاهو معمول زندگی مشغول چوپانی بوده اما ندای انقلاب اسلامی را می‌شنود و جسورانه با آن همراه می‌شود. جلیل خلیلی پس از پیروزی انقلاب و آغاز جنگ، دلیرانه راهی جبهه می‌شود تا مانع نفوذ ارتش عراق به عمق خاک کشور شود.

«هیس! پیرمرد چهارده ساله خوابیده» در 13 بخش از کودکی تا بزرگسالی راوی را بازگو می‌کند و در بخش آخر عکس‌ها و اسنادی از این روایت‌ها را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

25 جلسه ابتدایی مصاحبه با راوی، توسط ولی هاشمی انجام شده اما در ادامه، کار به صادق کیان‌نژاد سپرده می‌شود و 40 ساعت مصاحبه به مصاحبه‌های پیشین اضافه می‌شود تا روایت‌های کتاب سر و شکل بگیرند.

به گفته نویسنده اثر، در تدوین کار نیاز به برخی جزییات خاطرات بود که به سبب گذشت بیش از سی و اندی سال از تاریخ وقوع، در ذهن راوی نمانده بود اما سعی شده تا آنجا که می‌شود از بیان جزییات دریغ نشود.

این کتاب با 404 صفحه و شمارگان 500 نسخه عرضه شده است.

انتهای پیام/منبع