بررسی عملکرد تیم‌های رده پایه استقلال و پرسپولیس نشان می‌دهد که مدیران این دو باشگاه توجهی به نتیجه‌گیری تیم‌های پایه خود ندارند و این تیم‌ها را به حال خود رها کرده‌اند. به گزارش پناه مردم، بزرگسالان استقلال و پرسپولیس در حالی در لیگ بیست و یکم در کورس قهرمانی هستند و برای به دست آوردن […]

بررسی عملکرد تیم‌های رده پایه استقلال و پرسپولیس نشان می‌دهد که مدیران این دو باشگاه توجهی به نتیجه‌گیری تیم‌های پایه خود ندارند و این تیم‌ها را به حال خود رها کرده‌اند.

به گزارش پناه مردم، بزرگسالان استقلال و پرسپولیس در حالی در لیگ بیست و یکم در کورس قهرمانی هستند و برای به دست آوردن جام لیگ برتر تلاش می کنند که آکادمی‌های این دو باشگاه در رده‌های مختلف اوضاع مناسبی ندارند و شرایط خوبی را سپری نمی‌کنند. اوضاع جوانان پرسپولیس با سرمربیگری ادموند بزیک خوب نیست و امیدهای استقلال هم با آرش برهانی حال و اوضاع خوبی ندارند.

رده امیدها؛ عملکرد خوب حلالی

پرسپولیسی‌ها در این رده اوضاع خوبی دارند و شاگردان اسماعیل حلالی با پیروزی ۴ بر یک برابر کیان آتی در روز سه‌شنبه با ۱۲ امتیاز و ۲ امتیاز کم‌تر نسبت به سایپا صدرنشین، در رده سوم قرار گرفتند. استقلالی‌ها با آرش برهانی که روز گذشته دیداری جنجالی را با ستاره‌های درخشان برگزار کرد که به دلیل حمله کادر فنی و بازیکنان تیم فوتبال ستاره‌های درخشان به داور نیمه تمام ماند، با ۸ امتیاز در رده هشتم قرار گرفتند. دیدار با ستاره‌های درخشان ۳ بر صفر به سود استقلال اعلام شد و باعث شد تا اوضاع تیم بهتر شود زیرا که تا ۵ هفته قبلی، آبی‌ها با ۵ امتیاز در رده سیزدهم جدول ۱۶ تیمی این مسابقات بودند.

رده جوانان؛ شاهکار بزیک!

۶ هفته از لیگ جوانان طی شده است و پرسپولیسی‌ها هدایت تیم‌شان را به ادموند بزیک سپرده‌اند و استقلالی‌ها با سرمربیگری رضا صادقی پا به این مسابقات گذاشته‌اند. جوانان پرسپولیس با هدایت بزیک در حالی در قعر جدول ۱۶ تیمی این مسابقات قرار دارد که این تیم در ۶ هفته ابتدایی، تنها یک گل به ثمر رسانده، ۱۰ گل دریافت کرده و فقط یک امتیاز کسب کرده است تا سرخ‌ها گزینه اصلی سقوط به دسته پایین‌تر باشند. جوانان استقلال نیز با ۲ برد، ۳ مساوی و یک باخت، با ۹ امتیاز در رده نهم قرار دارد که جایگاه خوبی برای این تیم به حساب نمی‌آید.

رده نوجوانان؛ پرسپولیس باز هم کاندید سقوط

در این رده سنی باز هم اوضاع قرمزهای پایتخت خوب نیست و نوجوانان پرسپولیس با سرمربیگری رضا جباری که ابتدای امسال با حکم جعفر سمیعی به این عنوان منصوب شد، با ۳ امتیاز در رده پانزدهم جدول ۱۶ تیمی لیگ برتر تهران قرار دارد. یک برد و ۵ باخت و ۱۵ گل خورده که بدترین خط دفاعی لیگ حساب می‌شود، حاصل کار شاگردان جباری است و نوجوانان استقلال با ۲ برد، ۲ مساوی و ۲ شکست و کسب ۸ امتیاز، در رده هشتم جدول قرار دارد. آبی‌های تهران هم با ۵ گل زده، صاحب یکی از بدترین خطوط حمله این لیگ هستند.

رده نونهالان؛ حال خوب استقلال با صدر محمدی

در رده نونهالان، استقلال با هدایت حسین صدر محمدی حال و روز خوبی دارد و با ۳ پیروزی و ۳ تساوی و کسب ۱۲ امتیاز در رده چهارم قرار دارند و تنها ۲ امتیاز با صدر جدول فاصله دارند. پرسپولیس اشپیتیم آرفی با یک برد، ۳ مساوی و ۲ باخت و ۶ امتیاز در رده نهم جدول ۱۶ تیمی این مسابقات است و با ۱۲ گل خورده، صاحب بدترین خط دفاع لیگ برتر تهران بعد از تیم فوتبال ستارگان نوری است.

عملکرد تیم‌های پایه استقلال و پرسپولیس خوب نیست و نشان می‌دهد مدیران قبلی و فعلی سرخابی‌های پایتخت توجه خاصی به آن چه در لیگ‌ها و تیم‌های پایه‌شان اتفاق می‌افتد ندارند و آن‌ها را به حال خویش رها کرده‌اند. باید دید در آینده، راهکار مدیران استقلال و پرسپولیس برای سر و سامان دادن به تیم‌های پایه چه خواهد بود و آیا تغییری در نحوه رسیدگی به این تیم‌ها به وجود می‌آید یا خیر.