علی کشوری کارشناس داوری در دیدار با زاکانی:جوادیه یک کشوراست

به گزارش پناه مردم نیوز زاکانی شهردار تهران با نخبگان منطقه ۱۶ ونیز فرزند شهید پاشاپور یار نزدیک سردار سلیمانی دیدار کرد.

همچنین پسر شهید پاشاپور نیز در این دیدار گفت: پدرم به سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی پیوستند. راه آنها برای هر کسی قابل درک نیست اما هر کس در این راه قرار بگیرد به عالی ترین رتبه ها می رسد.

امیر مصدق، قهرمان ملی و خیر منطقه ۱۶ نیز تاکید کرد: افتخار می کنم که بچه نازی آباد هستم. در حال حاضر ریاست کیک بوکسینگ آسیا را بر عهده دارم. قرار است اولین استارتاپ نازی آباد را راه اندازی کنیم و در فرهنگ‌سازی فعالیت خواهیم کرد.

دیدار دکتر زاکانی بانخبگان منطقه۱۶

او ادامه داد: متاسفانه به فعالیت استارتاپها نگاه‌ درستی نمی‌شود. به دنبال ایجاد فرهنگ جدیدی در این حوزه هستیم. بچه حزب اللهی های زیادی در این منطقه جزو نخبگان هستند.

روح الله رحمانی هم در گفت و گو با شهردار تهران گفت: در نوآوری جا دارد یک فرهنگ ایرانی اسلامی راه اندازی کرد و می توانیم رشد و توسعه این فرهنگ را از این منطقه شروع کنیم.

خسروی، رییس فرهنگسرای بهمن نیز با حضور در این نشست، گفت: شهدای منطقه هویت ما هستند. ۵ خانواده مدافع حرم در این منطقه ساکن هستند و مفاخر علمی زیادی نیز در این منطقه زندگی می کنند. اما آسیب های اجتماعی نیز در این منطقه بسیار زیاد است.

او با اشاره به این که آقای شهردار، شما در مناطق پایین شهر متولد شده اید و این مناطق را می شناسید هستید، افزود: فضاهای فرهنگی و ورزشی منطقه ۱۶ در دست پیمانکاران است و اگر بخواهیم نخبه داشته باشیم نیاز به فضای فرهنگی داریم. این فضاها باید در اختیار شهرداری و شهردار منطقه ۱۶ باشد. در این منطقه کتابخانه ای به شکل درست نداریم. در سطح محلات منطقه ۱۶ امکان و جای ایجاد کتابخانه وجود دارد و درخواست می کنیم، اجازه ساخت کتابخانه را صادر کنید.

او افزود: در دوره های گذشته جلسات فرهنگی در منطقه ۱۶ برگزار می شد اما این جلسات لغو شده است. منطقه ۱۶ به این جلسات با محوریت شهردار منطقه نیاز دارد. اگر دستور دهید سرانه فضای آموزشی و اجتماعی افزایش یابد تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در منطقه باشیم.

خسروی گفت: در این منطقه هم افرادی را شاهدیم که ماشین میلیاردی دارند و هم افراد و خانواده ای که به نان شب محتاج هستند.

او ادامه داد: در ۲۰ ماه گذشته برنامه هنری، مذهبی و… را در این منطقه رونق دادیم. سالن ۱۵۰۰ نفری در این منطقه وجود دارد و حیف است که از آن استفاده نکنیم. خواست مردم منطقه این است که ایجاد انگیزه و امید کنیم بنابراین اجازه برگزاری برنامه های هنری سالم را صادر بفرمایید.

جوادیه یک کشور است

علی خسروی، کارشناس داوری نیز گفت: آقای زاکانی شما ورزشی هستید. جوادیه ۴ داور داشت که دو نفر از این عزیزان فوت کردند. من با زمین خاکی پشت مدرسه رستاخیز شروع کردم و فکر نمی کردم داور بشوم. در پارک و خیابان تمرین کردم و موفق شدم. همه جا می گویم که اهل جوادیه هستم. جوادیه یک کشور است چون راه آهن، سیلو، ارتش و… دارد.

قهرمان پارالمپیکی بیکار است

مریم سلطانی، قهرمان پارالمپیک دو میدانی گفت: در ۱۲ سال عمر ورزشی، تلاش بسیاری داشتم. وقتی یک پارالمپیکی کار می کنند مجبور است تلاش بیشتری کند. با وجود آن که کارشناس ارشد حقوق دارم اما بیمار و دنبال یک شغل هستم. بستری برای اشتغال بنده فراهم کنید تا بتوانم با خیال راحت به ورزش بپردازم.