وزیر نفت گفت: ما امروز بار دیگر وارد دوران بسیار سختی شده‌ایم، درحال حاضر شرایطی از نظر اقتصادی در کشور حاکم شده که بسیار سخت‌تر از شرایط زمان جنگ است.

بیژن زنگنه در سی و یکمین گرده‌همایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد اظهار کرد: امام سجاد (ع) پس از امام حسین بیش از ۳۰ سال در حصر خانگی زندگی کرد و تنها کاری که می‌توانست انجام دهد دعا و تربیت فرزندان بزرگی همچون امام محمد باقر (ع) بود.
وی ادامه داد: ما نیز باید نسل جوان خود را تربیت کنیم؛ آن‌ها منافقین را نمی‌شناسند و وطن فروشی آن‌ها را ندیده‌اند و از آن‌ها ضربه نخورده‌اند.
زنگنه با تاکید بر اینکه نبرد اقتصادی نبردی است که باید در آن مردانه بایستیم، افزود: در شرایط سخت کنونی که دشمن برای ما ایجاد کرده است ما باید با تمام وجود پایداری کنیم و خداوند در این راه ما را یاری خواهد کرد.
زنگه دغدغه امروز را چگونگی فروش نفت عنوان کرد و گفت: امروز مسئله ما این است که درصورت فروش نفت پول آن را چگونه دریافت کنیم و در صورت دریافت پول چگونه و از چه راهی کالای مورد نیاز کشور را تهیه کنیم.
وی افزود: امروز جنگ ما با آمریکا، اسرائیل و منافقین است، منافقین در حال تجدید حیات در کاخ سفید هستند و بیش از هر زمان دیگری در کاخ سفید نفوذ دارند و پشتیبانی می‌شوند.
وزیر نفت اظهار کرد: افرادی که در حال حاضر مسئول کارها هستند با همان روحیه زمان جنگ کار می‌کنند لازم است این روحیه به جوانان نیز منتقل شود.
زنگنه در پایان سخنان خود گفت: من نام این دوران را برای خود آخرین نبرد گذاشتم چرا که پیروزی در این نبرد پیروزی بر همه مشکلات و سخت ترین آن ها است.

  • منبع خبر : ایلنا