بلوک 54 هزار میلیارد تومانی سهام شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس عرضه می شود         بزرگترین عرضه سازمان خصوصی­ سازی در سال 1402 بلوک 54 هزار میلیارد تومانی سهام شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس عرضه می شود با تصمیم هیئت واگذاری 4.5 درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ) توسط […]


بلوک 54 هزار میلیارد تومانی سهام شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس عرضه می شود

 

 

 

 

بزرگترین عرضه سازمان خصوصی­ سازی در سال 1402

بلوک 54 هزار میلیارد تومانی سهام شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس عرضه می شود

با تصمیم هیئت واگذاری 4.5 درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ) توسط سازمان خصوصی سازی عرضه می شود. این ارزش سهام عرضه شده که از نظر ارزش بزرگترین عرضه سهام دولت در سال جاری خواهد بود حدود 54 هزار میلیارد تومان می باشد. 

سازمان خصوصی سازی این بلوک 4.5 درصدی را با شرایط پرداخت 30 درصد نقد و مابقی طی 3 سال با فواصل زمانی 6 ماهه و نرخ سود 23%  عرضه می کند. قیمت پایه هر سهم این شرکت معادل  قیمت تابلو بورس در روز عرضه (معادل قیمت پایانی روز قبل از عرضه) به اضافه 117 %  به شرط آنکه از  مبلغ  24.610 ریال کمتر نباشد؛ تعیین شده است.

جزئیات شرایط این عرضه علاوه بر درج در سایت سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه عرضه شرکت بورس و اوراق بهادار تهران نیز منتشر شده است. مطابق این اطلاعیه تاریخ عرضه سهام مورخ 1402/11/16 خواهد بود . بر پایه این گزارش متقاضیان می بایست برای طی تشریفات مربوط به رعایت دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری­ها درخواست و مستندات مربوطه را تا تاریخ 1402/11/07 به سازمان خصوصی سازی تحویل دهند و درخواست خرید را تا یک روز قبل از عرضه به شرکت بورس ارائه نمایند.

با توجه به میزان حصه نقدی 30 درصدی این عرضه؛ در صورت قطعیت معامله رقمی معادل حدود 16 هزار میلیارد تومان به خزانه واریز خواهد شد.منبع