به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد محمدی دوست عصر امروز شنبه در جریان بازدید از مجتمع و مراکز تکثیر میگو در شهرستان آبادان اظهار کرد: با خرید ۶ هزار مولد spf از پژوهشکده میگوی کشور هم اکنون سه مرکز تکثیر با استقرار کارشناسان خارجی، عملاً تکثیر میگو در خوزستان شروع شده است. محمدی دوست تصریح کرد: […]به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد محمدی دوست عصر امروز شنبه در جریان بازدید از مجتمع و مراکز تکثیر میگو در شهرستان آبادان اظهار کرد: با خرید ۶ هزار مولد spf از پژوهشکده میگوی کشور هم اکنون سه مرکز تکثیر با استقرار کارشناسان خارجی، عملاً تکثیر میگو در خوزستان شروع شده است.

محمدی دوست تصریح کرد: هر ساله این عملیات از اردیبهشت ماه شروع می‌شد و امیدواریم با نظارت کارشناسان شیلات و دامپزشکی، شاهد تولید موفق و بخش عمده‌ای از پست لارو میگو برای ذخیره سازی مزارع پرورشی داخل استان تولید شود.

وی در رابطه با نحوه حمایت شیلات در ارائه تسهیلات به طرح‌های پرورش ماهی سی باس روستایی نیز یادآور شد: با تصویب تسهیلات مورد نیاز ساخت مزارع و توسعه طرح پرورش ماهی سی باس روستایی در چوئبده و اروند کنار سرعت می‌گیرد و همچنین آموزش روستاییان نیز به صورت جدی تداوم پیدا می‌کند.

محمدی دوست از تکمیل و بهره برداری از کارخانه خوراک آبزیان این شهرستان در نیمه نخست سال جاری خبر داد و افزود: احداث کارخانه خوراک آبزیان یکی از نیازهای ضروری صنعت آبزیان در خوزستان است که در رشد تولیدات تأثیر بسزایی خواهد داشت.منبع