به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علیرضا عسگریان» در نشست هیئت‌ رئیسه تشکل‌های کارگری و بانوان فعال جامعه کار و تولید اظهار داشت: مجموعه قوانین کارگری در کشور نشان از اهتمام نظام اسلامی برای گسترش عدالت اجتماعی دارد.   وی با تأکید بر توجه به اصل سه‌جانبه‌گرایی در […]به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علیرضا عسگریان» در نشست هیئت‌ رئیسه تشکل‌های کارگری و بانوان فعال جامعه کار و تولید اظهار داشت: مجموعه قوانین کارگری در کشور نشان از اهتمام نظام اسلامی برای گسترش عدالت اجتماعی دارد.

 

وی با تأکید بر توجه به اصل سه‌جانبه‌گرایی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تصمیم‌گیری‌ها در خصوص مسائل حوزه کارگری و کارفرمایی با اعمال نظرات تشکل‌ها باید صورت گیرد.

 

معاون وزیر کار با اشاره به اثرگذاری عمیق بانوان کارگر در کشور و اهمیت الگوسازی از نقش‌آفرینی آنان در عرصه اقتصاد، افزود: اراده بانوان جامعه کار و تولید می‌تواند الگوی رشد تولید و مشوقی برای همگان باشد.

 

عسگریان با بیان این‌که گفت‌وگو، محور مطالبه‌گری تشکل‌ها قرار گیرد، اظهار داشت: باید جلسات محوری و با دستور کار مشخص برای خروجی مناسب دنبال شود.

 

وی بیان کرد: به مسئولیت صنفی تشکل‌ها اعتقاد داریم و ضروری است بستر نقش‌آفرینی آنان را در تصمیم‌گیری‌های مرتبط توسعه داد.

 

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و امور اقتصادی با تأکید بر اینکه تشکل‌ها باید همگرایی ملّی ایجاد کنند، گفت: آنچه رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران در خصوص عدم همراهی جامعه کارگری با موج‌سواری دشمنان اشاره کردند، امیدبخش بود.

 

عسگریان افزود: تبیین چالش‌های کارگران صرفاً نباید محدود به هفته کار و کارگر شده و در طول سال جلسات مستمر برای رفع دغدغه‌های آنان برگزار شود.منبع