به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، «سیدصولت مرتضوی» در آیین افتتاحیه این طرح که با حضور «غلامعلی حیدری» استاندار چهارمحال و بختیاری، «احمد راستینه» نماینده شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی، «اسماعیل لله‌گانی» مدیرعامل بانک رفاه کارگران و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، گفت: […]به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، «سیدصولت مرتضوی» در آیین افتتاحیه این طرح که با حضور «غلامعلی حیدری» استاندار چهارمحال و بختیاری، «احمد راستینه» نماینده شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی، «اسماعیل لله‌گانی» مدیرعامل بانک رفاه کارگران و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، گفت: در سال گذشته در راستای تحقق شعار سال، توجه ویژه‌ای به طرح‌های دانش‌بنیان شد و اقدامات قابل توجهی به ثمر نشست.

 

وی با بیان اینکه طرح‌های دانش‌بنیان بستر استقلال و خودکفایی کشور را فراهم می‌کند، افزود: در حوزه تولید محصولات لبنی این مهم اهمیت دوچندانی دارد چرا که نه تنها در امنیت غذایی کشور مؤثر است بلکه ارزش صادراتی فراوانی نیز دارد.

 

مرتضوی تصریح کرد: با احداث خط توسعه شرکت شیرخشک نوزاد پگاه ظرفیت تولید شیر در این مجتمع به ۵۰۰ تُن در روز افزایش پیدا می‌کند و علاوه بر آن یک مجتمع دامداری پنج هزار رأسی نیز در استان احداث می‌شود.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تأمین مواد اولیه از جمله شیر را از مشکلات شیرخشک پگاه اعلام کرد و گفت: با ایجاد مجتمع‌های دامداری می‌توان این دغدغه را برطرف کرد.

 

مرتضوی با بیان اینکه شرکت پگاه ارزش صادراتی بالایی دارد و در برخی کشورها برند برتر است، اظهار داشت: سالانه ۶ هزار و ۵۰۰ تن کره در شرکت پگاه شهرکرد تولید می‌شود که جنبه صادراتی هم دارد.

 

ادای احترام و زیارت شهدای شهرکرد، بازدید از مرکز توانبخشی یکتا شهرکرد، بیمارستان امام‌علی(ع) فرخ‌شهر و دیدار با کارگران شرکت شیرخشک پگاه شهرکرد از برنامه‌های سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان چهارمحال و بختیاری بود.منبع