پناه مردم نیوز/سیستان و بلوچستان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: فسیل نهنگ کشف شده در روستای رودیک با همکاری دانشگاه زنجان به موزه منتقل می شود.

وحید پورمردان در گفت وگو با پناه مردم نیوز  افزود: فسیل نهنگ کشف شده ، در روستای رودیک از توابع شهرستان چابهار است با همکاری دانشگاه زنجان به موزه محیط زیست سازمان منطقه آزاد چابهار منتقل می شود.

وی ادامه داد: استخراج فسیل نهنگ بر اساس روش های نوین علمی و توسط دانشگاه زنجان در حال انجام؛ و مراحل انتقال آن با نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست توسط این دانشگاه انجام خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: نکته مهم این خبر کشف فسیل نهنگ در ارتفاعات کوههای اطراف چابهار است که جای تحقیق و بررسی دقیق علمی دارد.

پورمردان تصریح کرد: فسیل های جانوری از نظر زیست محیطی، دیرینه شناسی، گردشگری و … دارای اهمیت هستند، روستای رودیک و کوههای اطراف آن از توابع شهرستان دشتیاری دارای فسیل های جانوری مختلفی از انواع موجودات دریایی شامل: حلزون ها، صدف ها، بندپایان و سایر آبزیان بوده که سال قبل یکی از این مناطق توسط مامورین حفاظت محیط زیست چابهار با همکاری جوامع محلی شناسایی گردیده است.