به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به ارتباط صنعت چاپ با کاغذ افزود: چند ماه قبل جشن خودکفایی کتاب درسی با کاغذ ایرانی را برگزار کردیم. در این روزها در آستانه تولید ۸۰ هزار تن کاغذ در سال هستیم و در سال آینده به ۱۳۰ هزار تن کاغذ تحریر در سال خواهیم رسید. […]به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به ارتباط صنعت چاپ با کاغذ افزود: چند ماه قبل جشن خودکفایی کتاب درسی با کاغذ ایرانی را برگزار کردیم. در این روزها در آستانه تولید ۸۰ هزار تن کاغذ در سال هستیم و در سال آینده به ۱۳۰ هزار تن کاغذ تحریر در سال خواهیم رسید.

وی با اشاره به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تولیدهای دانش‌بنیان ایران گفت: بنا داریم مسائل مختلف این حوزه را حل کنیم، به نوسازی ماشین‌آلات صنعت چاپ و نشر نیاز داریم. به همین دلیل بنا است تا مسائل در کارگروهی حل شود. همچنین در مورد مالیات و مشکلات اقتصادی در حوزه نشر کتاب پیگیری می‌شود و بخشی با بودجه سال ۱۴۰۳ حل خواهد شد.

اسماعیلی با اشاره به کارگروه کاغذ که در این دوره دولت سیزدهم تأسیس شده است، درباره این کارگروه توضیح داد: معاون اول رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر صمت، معاونان وزارتخانه‌ها و بخش‌های مرتبط در این حوزه فعال هستند و توافق کردیم مسائل به کارگروه کاغذ و نشر گسترش پیدا کند. در این کارگروه مساله ارز، وام و تامین اجتماعی بررسی خواهدشد.
به گفته او صنعت چاپ و نشر ماهیت فرهنگی دارد و با هنر گره خورده است.

۵۷۵۷منبع