به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ نِت کِن لوچ در 17 ژوئن 1936 در تونیتون، وارویک شایر، در میدلندز غربی دیده به جهان گشود. وی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون اهل انگلستان است که به خاطر سبک ناتورالیستی و متأثر از واقع‌گرایی اجتماعی شناخته می‌شود که از طریق آثارش، صدای افراد محروم جامعه را […]


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ نِت کِن لوچ در 17 ژوئن 1936 در تونیتون، وارویک شایر، در میدلندز غربی دیده به جهان گشود. وی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون اهل انگلستان است که به خاطر سبک ناتورالیستی و متأثر از واقع‌گرایی اجتماعی شناخته می‌شود که از طریق آثارش، صدای افراد محروم جامعه را انعکاس می‌دهد.

 در کتاب حاضر، کن لوچ و ادوار لوئی، دو هنرمند از کشور و دو نسل متفاوت، درباره علم هنر، سینما و ادبیات به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند؛ این‌که هنر چگونه می‌تواند مسئله خشونت طبقاتی را مطرح و بازاندیشی کند؟ و نقش هنر در زمینه سیاسی چیست؟ کن لوچ و لوئی با ارائه نگرش‌های خود به مطالعه واقعیت‌های عینی جامعه می‌پردازند و با ظرافت و هوشمندی تمام، ابعاد بسیار مهم و پیچیده زندگی روزمره را با هنر سینما پیوند می‌دهند. کتاب حاضر با نگاهی موشکافانه از طریق مشاهدات دقیق جامعه‌شناسی، کمک‌ شایانی به فهم از سینمای کن لوچ ارائه می‌دهد.

کتاب شامل چند بخش است،‌ بیوگرافی‌، کار و خشونت،‌ سوالات حضار از کن لوچ و ادوار لوئی،‌ سیاست و تحول، سوالات حضار از کن لوچ و ادوار لوئی، فیلم شناسی و… عناوین بخش‌های این کتاب است.

انتشارات طاق این کتاب را در 105 صفحه به قیمت 80 هزار تومان در قطع جیبی منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

انتهای پیام/منبع