به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیرسرتیپ  محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز )سه‌شنبه، سوم مردادماه) در آیین الحاق موشک ابومهدی به نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه، گفت: وزارت دفاع به فضل خدا در راستای دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران و ارتقای توان موشکی و پدافندی، سامانه سلاح کروزدریایی […]


به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیرسرتیپ  محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز )سه‌شنبه، سوم مردادماه) در آیین الحاق موشک ابومهدی به نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه، گفت: وزارت دفاع به فضل خدا در راستای دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران و ارتقای توان موشکی و پدافندی، سامانه سلاح کروزدریایی  برد بلند ابومهدی را به نیروی دریایی ارتش و سپاه الحاق کرد.

وی افزود: این سامانه دارای ویژگی‌های خاصی است؛ از جمله برد یک‌هزار کیلومتری که محدوده دفاع دریایی ما را نسبت به گذشته چندین برابر افزایش خواهد داد و نکته بسیار مهمی است.

وزیر دفاع با اشاره به سایر ویژگی‌های موشک ابومهدی، تصریح کرد: نقطه‌زنی، قدرت تخریب بسیار بالا و عبور از عوارض جغرافیایی و ارتفاع پست از ویژگی‌های بسیار مهم این موشک است.

وی ادامه داد: قابلیت مقابله با جنگ الکترونیک دشمن، رادارگریزی وبهره گیری از هوش مصنوعی در نرم‌افزار طراحی مسیر پروازی از دیگر ویژگی های موشک ابومهدی است.

امیر سرتیپ آشتیانی گفت: ما با تولید انبوه موشک «ابومهدی» قادر خواهیم بود تا از عمق خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران و اماکن کاملاً پنهان و با حداکثر سرعت عملیاتی‌شدن به اهداف متحرک دریایی دشمن شلیک کنیم و ناوها، ناوچه‌ها و ناوشکن‌های دشمن را به طور کامل منهدم و نابود کنیم.

وی افزود: این توان بسیار بالایی است که در اصل به دست متخصصان و دانشمندان متخصص  وزارت دفاع، همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و نیروهای دریایی ارتش و سپاه و جوانان غیرتمند ما در شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها به ثمر رسیده است و قطعاً در ارتقای توان رزم نیروی دریایی نیروهای مسلح نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

وزیر دفاع در پایان تاکید کرد: ما در پشتیبانی از نیروهای مسلح همواره به نوآوری و بومی‌سازی فکر کرده و آن را دنبال می‌کنیم. قطعاً توانمندی‌هایی که ما به دنبال آن هستیم در مسیر صلح و دوستی و برادری است و قطعاً ضامن ثبات و امنیت در منطقه خواهد شد.
پایان پیام/
 منبع