فهرست نامزدهای جایزه مدال کارنگی ویژه ادبیات کودک در دو بخش تصویرگری و نویسندگی اعلام شد. به گزارش ایسنا، فهرست‌ نامزدهای سال ۲۰۲۴ برای مدال کارنگی برای تصویرگری (که قبلاً به عنوان مدال کیت گرینوی شناخته می‌شد) و مدال نویسندگی اعلام شده‌ است. کتاب‌های انتخاب‌شده برای مدال کارنگی برای تصویرگری عبارت‌اند از: «درخت و رودخانه» (آرون […]فهرست نامزدهای جایزه مدال کارنگی ویژه ادبیات کودک در دو بخش تصویرگری و نویسندگی اعلام شد.

به گزارش ایسنا، فهرست‌ نامزدهای سال ۲۰۲۴ برای مدال کارنگی برای تصویرگری (که قبلاً به عنوان مدال کیت گرینوی شناخته می‌شد) و مدال نویسندگی اعلام شده‌ است.

کتاب‌های انتخاب‌شده برای مدال کارنگی برای تصویرگری عبارت‌اند از: «درخت و رودخانه» (آرون بکر)،  «باغ آوریلر (ایسلا مک گاکین)، «گمشده» (ماریایو ایللسترایو)، «وحشی» (استیو مک کارتی)، «به سوی دیگر» (اریکا مزا)،  «پلنگ نیمه‌شب» (پونام میستری)، («پرنده آوازخوان» (جولیا دونالدسون) و «جست‌وجوی چتر دریایی غول‌پیکر قطب شمال» (کلویی ساویج).

همچنین کتاب‌های انتخاب‌شده برای مدال کارنگی برای نویسندگی عبارتند از: «در بی‌بازگشت» (کوامه الکساندر)،  «سانگ واکر» (زیلیا بتل)، «دور از کلمات» (سوفی کامرون)، «پسر گمشده در پیچ و خم» (جوزف کوئلیو)،  «عشق را انتخاب کن» (نیکولا دیویس)، «عبور از خط» (آیا فیشر)،  «جنگ صفیه» (هیبا نورخان) و «ثابت برای این» (ناتانائل لسور). 

مدال کارنگی برای نوشتن به کتابی اعطا می‌شود که به زبان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان نوشته شده باشد و تجربه‌ای برجسته از خواندن را ایجاد کند. همچنین مدال کارنگی برای تصویرسازی یک تجربه خواندنی برجسته از طریق تصویرسازی را جشن می‌گیرد.

مدال کارنگی به عنوان قدیمی‌ترین و مهم‌ترین جایزه ادبی بریتانیا در حوزه ادبیات کودک هر سال توسط موسسه کتابداری و اطلاعات به بهترین اثر منتشرشده در بریتانیا در این حوزه اعطا می‌شود. این مدال در سال ۱۹۳۶ به یاد «اندرو کارنگی» نیکوکار اسکاتلندی راه‌اندازی شد.

انتهای پیاممنبع