به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ به نقل از روابط عمومی به‌نشر، کتاب «خدای مهربانم سلام» به قلم سنا ثقفی با تصویرگری تهمینه سلیمانی به کوشش کتاب‌های پروانه انتشارات به‌نشر به تازگی منتشر و در بازار کتاب کودک و نوجوان ایران عرضه شد.  این کتاب روایتگر پنج داستان آموزنده درباره رحمت و مهربانی پروردگار مناسب کودکان گروه […]


به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ به نقل از روابط عمومی به‌نشر، کتاب «خدای مهربانم سلام» به قلم سنا ثقفی با تصویرگری تهمینه سلیمانی به کوشش کتاب‌های پروانه انتشارات به‌نشر به تازگی منتشر و در بازار کتاب کودک و نوجوان ایران عرضه شد.

 این کتاب روایتگر پنج داستان آموزنده درباره رحمت و مهربانی پروردگار مناسب کودکان گروه سنی ب (دانش‌آموزان اول تا سوم دبستان) است. روای قصه‌های این کتاب خود، کودک است. او هر داستان را با سلام به خدای مهربان آغاز می‌کند و در پایان از خدای توانا یک درخواست دارد. هریک از داستان‌ها براساس نیکوترین نام‌ها و صفات خداوند همچون؛ «یا جابِر»، «یا واهب العَطایا»، «یا خَیر المَرغوبین»، «یا اراف مِن کل رؤف» نوشته شده است.

کتاب «خدای مهربانم سلام» طرحی ساده دارد و در قالب نامه‌نگاری یک کودک، نمونه‌ای از ارتباط ساده و شیرین بچه‌ها با خداوند به تصویر کشیده می‌شود. در هر داستان می‌بینیم که کودک شخصیت قهرمان داستان، در تعدادی نامه، ماجراهایی را طی چندروز برای خداوند می‌نویسد که هر کدام پیرنگ و خط داستانی متفاوتی را دنبال می‌کند. در طول این داستان‌ها علاوه‌بر اینکه کودک ماجراهایی را دنبال می‌کند، با اسامی خداوند هم آشنا می‌شود که هر کدام از این اسامی برگرفته از اسامی خداوند در دعای جوشن کبیر است.

«خدای مهربانم سلام» از آن دست کتاب‌هایی است که والدینی که سعی دارند کودکان با مفاهیم مذهبی آشنا شوند و ارتباط و شناخت خوبی نسبت به خالق هستی پیدا کنند ، بسیار مفید و ارزشمند است و سرآغاز خوبی است تا آهسته آهسته کودک با اسامی قرآنی خداوند آشنا شود.

این اثر در 32 صفحه مصور، قطع رحلی کوتاه منتشر شده و با قیمت 60 هزار تومان در کتابفروشی‌های انتشارات به‌نشر در مشهد سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد هم چنین افراد می‌توانند با مراجعه به سایت انتشارات به‌نشر به آدرس www.behnashr.com این اثر و سایر آثار را مشاهده و خریداری کنند.

انتهای پیام/منبع