نشست هم اندیشی پورنصر شهردار منطقه ۱۶با اعضای شورایاری محلات در خصوص ارزیابی پروژه های توسعه محله ای در سال ۱۴۰۰برگزار شد.

به گزارش نشریه پناه مردم ،پورنصرهمکاری شورایاران را در سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های عمرانی و فرهنگی شهرداری‌ بسیار موثر خواند و گفت:  شورایاران با توجه به درک کامل از نیازهای محله و منطقه توانسته اند همراه خوبی برای مدیریت شهری در زمینه افزایش و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان باشند.

 وی افزود: از آنجایی که پروژه های شهرداری براساس خواست و نگاه مردم اجرا می شود، لذا برای رسیدن به نظر مطلوب شهروندان و کوتاه کردن فاصله ها و همچنین سرعت بخشیدن به اقدامات، مراجعه به معتمدین محلات یکی از روش های موثر برای رسیدن به این مهم است.

شهردار منطقه ۱۶با اشاره به اینکه مشارکت جمعی شهروندان در امور شهر اولویت اصلی مدیریت شهری است گفت: باید کمک کنیم در محلات پروژه های مشارکتی و توسعه محور زودتر به سرانجام رسیده و رفاه و آسایش شهروندان حاصل شود و در این راه اعضای شورایاری مثل بازوان توانمند مدیران شهری فعالیت می کنند.

پورنصرگفت: شورایاران  به‌عنوان حلقه ارتباطی میان مدیران شهری و شهروندان توانسته اند بسیاری از مشکلات شهری و شهروندان را به متولیان و تصمیم‌گیرندگان منتقل کنندو  همین تعامل سبب سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های توسعه محلی شده است.

در این جلسه شورایان به بیان مسائل مختلف پیرامون محلات پرداختند

شهردار منطقه ۱۶ از انعقاد تفاهم نامه ای برای احیای مجموعه ورزشی سهند از طریق سازمان ورزش خبر داد و افزود: اقدام مناسبی که در پروژه گروه بهمن (چیت سازی و بافکار سابق) انجام خواهد شد که برای منطقه آورده فراوانی دارد.

وی در ادامه بر اجرای طرح ویژه برای پل بعثت و پل فدائیان اسلام ، برقراری تمهیداتی در خصوص ایمنی سرای محله باغ آذری، بررسی پیشنهاد دوربرگردان در میدان بهشت ، نظارت جدی تری در خصوص توزیع و اجرای آسفالت در نواحی و…. تاکید کرد.

 نصیری معاون توسعه و برنامه ریزی شهری منطقه ۱۶ نیز گفت :حضور موثر و مستمر دفاتر توسعه محلی منطقه ۱۶ در بررسی و پیشنهاد پروژه های توسعه محلی بسیار تاثیر گذار بوده و همراهی ایشان در تمامی مراحل کار چشمگیر میباشد.

در پایان اعضای شورایاری ضمن  تشکر از همراهی مدیریت شهری فعلی با شورایاران  و اقدامات خوبی مانند کوچه رنگی که رضایت شهروندان در درب منازل را بدنبال داشته است درخصوص ایجاد سیستم گرمایشی سرای محله شهرک بعثت ، نامگذاری معابر بنام شهدا ، برقراری روشنایی وموزه محلی شهدا در محله خزانه  ، بهبودآسفالت و سرعتگیر و درخواست افتتاح مجموعه ورزشی شهید بهمن نجفی در محله جوادیه ، تبدیل زمین خاکی اصلی به مجموعه و مکانیزه شدن پل عابر پیاده محله علی آبادجنوبی و… را مطرح کردند.

  • نویسنده : خبرنگار-مهدی کیان
  • منبع خبر : نشریه پناه مردم-روابط عمومی منطقه16