نشست روز یکشنبه کمیسیون اصل 90 با حضور وزیر صمت و معاونین ایشان در خصوص بررسی مشکلات صنعت خودروسازی در کشور و اخذ مابه التفاوت ارز واردکنندگان پس از حذف ارز ترجیحی برگزار و به ابعاد مختلف این موضوع و همچنین بحث ساماندهی صنعت خودرو پرداخته شد

 خضریان در توضیح نشست عصر روز (یکشنبه یکم مرداد ماه) کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با پناه مردم نیوز  گفت: نشست امروز کمیسیون با حضور وزیر صمت و معاونین ایشان در خصوص بررسی مشکلات صنعت خودروسازی در کشور و اخذ مابه التفاوت ارز واردکنندگان پس از حذف ارز ترجیحی برگزار و به ابعاد مختلف این موضوع و همچنین بحث ساماندهی صنعت خودرو پرداخته شد.

 سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس جمع بندی نهایی مقرر شد، کارگروهی با حضور وزارت صمت، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت جهاد کشاورزی و کمیسیون اصل نود تشکیل شود و نتیجه بررسی این کارگروه طی ۱۰ روز آینده به کمیسیون اصل نود اعلام گردد.

وی در ادامه یادآور شد: در ادامه نشست امروز کمیسیون در مورد مسائل مجتمع فولاد میبد هم صحبت شد، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مشکلات این مجتمع توضیحاتی را ارائه کرد، در نهایت قرار شد آقای علی‌آبادی برنامه‌های خود برای حل و فصل مشکلات این مجتمع به کمیسیون اعلام کند.

 خضریان تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعات این جلسه حضور شرکت قطعه ساز کروز با دو عضو هیات مدیره در شرکت ایران خودرو و همچنین فعالیت به عنوان تولید کننده قطعات ایران خودرو است که این موضوع بر خلاف ماده ۴۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و از مصادیق تملک سهام شرکت‌هایی که موجب اخلال در رقابت می‌شوند، می‌باشد. لذا با توجه به تخلف صورت گرفته شده شورای رقابت مکلف به اصلاح این اقدام و رفع تعارض منافع ایجاد شده گردید.

  • منبع خبر : کمیسیون اصل 90