همایش قدردانی دکتر مهرعلیزاده با حضور دست اندرکاران ستاد وی وهمچنین خبرنگاران وشخصیتهای سیاسی برگزار شد

در این همایش آقایان دکتر محسن آرمین و محمدجواد حق‌شناس  رییس شورای سیاستگذاری ستاد انتخاباتی دکتر مهرعلیزاده وفیاض زاهدوعلی تاجرنیا  سخنگوی ستادوزمانی قمی از میهمانان جلسه بودند که آقایان محسن آرمین ومحمد جواد حق شناس به سخنرانی پرداختند.این مراسم در سالروز هفتم تیر وهمزمان با سالروز شهادت شهید بهشتی برگزار شد. همچنین نماینده حزب راه ملت بیانیه ای را در این خصوص قرائت کرد که یکی از مولفه های شاخص این بیانیه چنین بود:رد صلاحیتهای گسترده نشان داد که پیش بینی مهندسی انتخابات چقدر محتمل است اما دکتر مهرعلیزاده توانست با آوردن نام خاتمیباردیگر گفتمان اصلاحات به عنوان تنها راه نجات کشور به جامعه ارائه نماید.

همچنین حجت الاسلام خاتمی پیامی را برای این همایش ارسال نموده بودند که توسط دبیر جلسه قرائت شد.

ودر پایان به عنوان حسن ختام جلسه به ایراد سخن پرداختند که بخشی از سخنان وی در ذیل آمده است:

دکتر مهرعلیزاده در ابتدای جلسه ابتدا از دست اندرکاران و اعضای ستاد انتخاباتی خود تشکر و قدردانی نمود و همچنین در ادامه سخنان خود گفتند که مناظره ها خوب نبودند و دیگراینکه  باید شیوه گفتمان‌ها با الگو برداری از یک روش علمی و منطقی در جامعه باشد و شعار دادن و مچ‌گیری هنرنیست وبااین روشها نمی‌توان کاری از پیش برد و و باید راه منطقی در جامعه پیش ببریم که مردم بتوانند دنبال منطق باشند و راه صواب را از ناصواب تشخیص دهند.

 من به عنوان یک نیروی صددرصد سیاسی و با تجربه ۴۲ سال کار اجرایی و عملیاتی عنوان می‌کنم  که احزاب در کشور مهم نیستم بلکه گفتمان‌ها مهم هستند و بر اساس همین گفتمان‌ها و گفتمان اصلاح طلبی پا در عرصه انتخابات گذاشتم.

 وی در بخش دیگری از سخنان یا سخنرانی خود گفت باید به دنبال الگوی توسعه شناخته شده و آزمایش شده و تجربه شده در جهان و پیاده سازی این الگوی منطقی در کشور باشیم .زیرا چشم‌انداز ۲۰ ساله در کشور داشتیم و در دل آن هزاران  برنامه‌های بی‌برنامه پیاده شدند ولی جواب نگرفتیم. من ۴۲ سال روی این موضوعات کار کردم واز مهمترین  ویژگی من برنامه محوری بنده بوده است.  هیچ یک از برنامه‌های موجود در کشور از یک الگوی مجرب و تجربه شده در جهان الگوبرداری و پیاده سازی نشده است.  و این وظیفه ماست که به دنبال یک الگوی موفق و تجربه شده در سایر کشورهای جهان باشیم تا هر یک جریان سیاسی که موفق شد دولت را در دست بگیرد آن الگوی موفق را پیاده کند. وی همچنین در بخش دیگری از سخنان سخنرانی خود گفت ما باید بر اساس یک روش و برنامه اقتصاد محور کار کنیم که بنده روی این مسئله کار کرده بودم و انتخاب وبومی سازی کرده بودم.

 و ما می خواستیم روش هایی را در جامعه پیاده کنیم که جامعه به سمت رشید بودن پیش برود .ما باید بدانیم که در جامعه چه ساخته ایم و باید مطالعه کنیم که روش موجود چه بوده است که جامعه به این به اینجا رسیده است.

 همچنین در ادامه سخنرانی وی در خصوص عدم مشارکت بخشی از مردم و نیز مشارکت پایین مردم انتخابات ۱۴۰۰ گفت بالاخره با توجه به شرایط موجود که سبب شده مردم ناراضی از حاکمیت شده‌اند قطعاً در جهت خواست حاکمیت مردم حرکت نخواهند کرد و در واقع نباید تصور حضور گسترده مردم در انتخابات را داشته باشیم و همچنین از طرفی هم عده ای از بیرون فشار می‌آوردند مانند کسانی که کمپین نه به جمهوری اسلامی راه انداخته بودند.

همچنین او در ادامه ودرخصوص دولت جدید آرزوی موفقیت برای دولت جدید را نمود و گفت باید شبانه روز در دولت جدید موفقیت و گفتند چون ما مردم را دوست داریم و آرزوی موفقیت برای دولت جدید و منتخب مردم می کنید.

 وی در آخرین بخش از سخنان خود گفت متاسفانه در جریان انتخابات علی رغم اینکه سعی می کردم رفرنسی شناخته شده مانند دولت اصلاحات مردم بشناسانم و معرفی کنند نتوانستند و تصمیم گرفتم از کاندیداتوری من امروز تصمیم دارم همه چیز را فراموش کنم و به آینده امیدوار باشم.

  • نویسنده : خبرنگار-مهدی کیان
  • منبع خبر : نشریه پناه مردم