وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت پرداخت ویژه به موضوع غزه در نمایشگاه کتاب امسال در عین حال از راه‌اندازی سکوهای دائمی جدید عرضه لباس تا اردیبهشت ماه خبر داد. به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی در جلسه شورای مدیران که صبح امروز – یکشنبه ۱۹ فروردین ماه – در محل این وزارتخانه […]وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت پرداخت ویژه به موضوع غزه در نمایشگاه کتاب امسال در عین حال از راه‌اندازی سکوهای دائمی جدید عرضه لباس تا اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی در جلسه شورای مدیران که صبح امروز – یکشنبه ۱۹ فروردین ماه – در محل این وزارتخانه برگزار شد با اشاره به جمع‌بندی اقدامات سال گذشته و برنامه‌های سال ۱۴۰۳، گفت: برگزاری نمایشگاه قرآن از روز اول فروردین جای تقدیر دارد چراکه استقبال خوبی توسط مردم از آن صورت گرفت و این در حالی است که در همه استان‌ها این نمایشگاه برگزار شد.

او در ادامه به اهمیت موضوع پوشش، عفاف و حجاب پرداخت و افزود: تاکنون در این زمینه کارگروه مدل و لباس تلاش‌های زیادی کرده، اما توقعات خیلی بیشتر است.

وزیر ارشاد از راه‌اندازی سکوهای دائمی جدید عرضه لباس تا اردیبهشت‌ماه خبر داد و تاکید کرد: این موضوع با کمک جریان‌های مردمی ممکن است.

وی همچنین در حوزه پوشش، به لزوم نقش‌آفرینی پررنگ کانون‌ مساجد و حوزه شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد.

اسماعیلی با تاکید بر اهمیت سازوکار شفاف، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب را در پیش داریم و باید به موضوع فلسطین و غزه و مظلومیت آنها به صورت ویژه پرداخته شود.

وزیر فرهنگ با اشاره به تکالیف برنامه هفتم و بودجه سال ۱۴۰۳ و بازنگری در ساختار فرهنگی، افزود: در بودجه ۱۴۰۳ اتفاقات خوبی با همکاری دولت و مجلس رخ داد و در حال حاضر اصلاح بودجه فرهنگی انجام شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی او به اقدامات ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جدید پرداخت و درباره راه‌اندازی بنیاد پویانمایی، شهر صنایع خلاق، سند موسیقی و راه اندازی بنیاد تئاتر ملی ایران در بهار سال جاری، گفت: ما در ۲۰ روز گذشته سه بار در نشست‌ رسانه‌ای‌ها، هنرمندان و نمایشگاه قرآن میزبان رئیس‌جمهور بودیم.

وزیر فرهنگ با تاکید بر اینکه وزارت فرهنگ اکنون به بهترین موقعیت از لحاظ زیرساختی رسیده است، گفت: انشاالله امسال نیز پروژه‌های عمرانی هم در کنار سایر اقدامات به خوبی انجام شود.

انتهای پیاممنبع