تهران- پایگاه خبری "پناه مردم نیوز" به نقل از ایرنا- رییس دیوان محسابات در نامه ای به وزیر ارتباطات لیستی از پروژ های تکمیل نشده این وزراتخانه را اعلام کرد و خواستار تسریع پایان بخشی آنها شد.

به گزارش روز شنبه “پناه مردم نیوز” به نقل از ایرنا از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، «مهرداد بذرپاش» در ادامه‌ نامه‌هایی که به خطاب به دولتمردان سیزدهم ارسال می‌کند، این بار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در جریان احکام قانونی محقق نشده وزارتخانه متبوعش قرار داد.

در این نامه، با اعلام اینکه مبنای رسیدگی دیوان محاسبات در حوزه‌های مالی و رعایت و عملکرد، اسناد بالادستی، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، شعار سال و قوانین ۷گانه مرتبط با تولید است، اهتمام بیشتر بر اجرای قوانین مورد تاکید واقع شده است.

رییس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به اقدامات اولیه احکام تاسیس شرکت انتقال(ترانزیت) ارتباطات بین الملل به منظور حضور مؤثر در بازارهای منطقه‌ای و بین المللی صدور خدمات فنی و مهندسی، یادآور شده است که زیرساخت‌های لازم برای تعامل اطلاعاتی بین دستگاه‌های اجرایی و افزایش خدمات و فعالیت دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(ICT) روستایی اجرایی نشده‌اند.

همچنین در این نامه با اشاره به تکلیف قانونی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان قانون برنامه ۵ ساله‌ی ششم توسعه، از عدم تحقق آن خبر داده است؛ هدف شبکه ملی اطلاعات ایجاد امنیت پایدار سایبری جهت قرار گرفتن در جایگاه ۳ کشور اول منطقه در این حوزه است.

در بخش دیگری از نامه بذرپاش به عیسی زارع‌پور، لیستی از پروژه‌های مرتبط با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که تکمیل نشده‌اند، جهت سرعت بخشیدن به تکامل آنها، ذکر شده است.

ایجاد کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۲ برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتال با مشارکت حداکثری بخش خصوصی و افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات و حمایت از توسعه مراکز داده و شبکه توزیع محتوا، دولت الکترونیک و همراه،ساماندهی منابع کمیاب ملی از قبیل طیف فرکانس و شماره، مدیریت نشانی مکان‌محور و استعلامات میان‌دستگاهی اماکن (GNAF)و ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی از پروژه های تکمیل نشده وزارت ارتباطات هستند که رییس دیوان محاسبات به‌آنها اشاره کرده است.