به گزارش مرکز روابط‌عمومی وامور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» درحاشیه نشست امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری مرمت و حق مسکن و حق اولاد این عزیزان اضافه و ابلاغ شد.   مرتضوی در پاسخ به پرسشی دیگر گفت: پایان سال گذشته در زمینه […]به گزارش مرکز روابط‌عمومی وامور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» درحاشیه نشست امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری مرمت و حق مسکن و حق اولاد این عزیزان اضافه و ابلاغ شد.

 

مرتضوی در پاسخ به پرسشی دیگر گفت: پایان سال گذشته در زمینه بیمه کارگران ساختمانی طرحی در مجلس تصویب و به دولت نیز ابلاغ شد. ضوابط و مقرراتی نیز با عنوان طرحی در رابطه با بیمه کارگران ساختمانی در مجلس پیش‌بینی شد.

 

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس در این زمینه طرح اصلاحی ارائه دادند. پس از تصویب طرح در مجلس در نهایت ما اجرا کننده قانون خواهیم بود. 

 

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: گاهی زمانی که صحبت از بیمه می‌شود تصور برخی این است که دولت خود قانون وضع کرده یا موضوع آیین‌نامه دولت است. در حالی که همه این موارد براساس مقررات و مصوبات مجلس شورای اسلامی با پیمودن مسیر تشریفات قانونی و ابلاغ به دولت است که رئیس‌جمهور نیز برای اجرا به دستگاه‌های دولتی ابلاغ کرده است. 

 

 مرتضوی اضافه کرد: چنانچه در زمینه طرح بیمه کارگران ساختمانی، مجلس اصلاحات خود را اعمال کند ما نیز آن را اجرایی خواهیم کرد.

  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سؤالی دیگر درباره طرح ملّی کالابرگ الکترونیک، وظیفه اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را طراحی و راه‌اندازی سامانه برای طرح مذکور دانست.

 

وی افزود: سامانه طرح ملّی کالابرگ الکترونیک را در سراسر کشور از دورترین نقاط تا کلانشهرها راه‌اندازی کرده‌ایم. حدود ۵۰ هزار واحد صنفی به این سامانه متصل شدند و پیش‌بینی ما این است که برای اجرای این طرح به‌طور روزانه تراکنش‌ها در هر فروشگاه در یک بازه زمانی ۲۰ الی ۲۵ روزه به حدود ۲۰ عدد برسد.

 

مرتضوی با اشاره به تأکیدات رئیس‌جمهور بر تسریع اجرای کالابرگ الکترونیک تصریح کرد: بستر اجرای طرح در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاملاً فراهم است. معاون اول رئیس‌جمهور نیز نشست‌های تخصصی را در این زمینه تشکیل می‌دهد. به‌محض این‌که منابع تأمین و ابلاغ شود، بستر برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سراسر کشور فراهم است.منبع