رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم: دانشگاه خوارزمی از فرصت کرونا برای بازسازی زیرساخت‌ها به‌خوبی استفاده کرده است

به گزارش مهدی کیان خبرنگار پناه مردم نیوز،دکتر مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان به همراه معاون و مدیر حوزه ریاست صندوق رفاه دانشجویان، دکتر حبیبی، رئیس  دانشگاه خوارزمی و مسئولین دانشجویی روز چهارشنبه ۱۸ خردادماه در پردیس کرج  بازدید کردند.

دراین رویداد، رئیس صندوق رفاه دانشجویان پس از بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی و آشپزخانه مرکزی در نشستی که با همین موضوع در  دانشگاه برگزار شد آشنایی با دانشگاه خوارزمی را افتخار بزرگی دانست و اظهار داشت: دانشگاه خوارزمی مجموعه بزرگ و نفیسی است به لحاظ مساحت و فضاهای آموزشی دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که با برنامه‌ریزی دقیق و همه‌جانبه می‌تواند جزء بهترین دانشگاه‌ها محسوب شود. گنجی فرسودگی بناها و کمبود ظرفیت خوابگاه‌ها باتوجه ‌به حضور دانشجویان در مهرماه را از مشکلات دانشگاه برشمرد و بیان کرد: صندوق رفاه دانشجویان برای مرتفع نمودن این مشکلات اعلام آمادگی می‌کند و مسئولین دانشگاه باید تمام جوانب را بررسی کنند تا با مشکلات کمتری مواجه شوند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان بر توجه به نیازهای ذهنی و روحی دانشجویان در دانشگاه و پرورش دانشجویان بااخلاق تاکید نمود و عنوان کرد: اگر بخواهیم دانشگاه در تمامی ابعاد پیشرفت داشته باشد، باید به زیرساخت‌ها توجه داشته باشیم و به امور دانشجویان رسیدگی کنیم.

 وی افزود: امروز زمانی است که باید در برنامه‌ریزی‌ها از تجربیات موفق آمیز دیگران استفاده نمود. رئیس صندوق رفاه دانشجویان ایجاد و تجهیز خوابگاه متأهلین را تکلیف قانونی دانشگاه دانست و گفت: به‌هیچ‌عنوان نباید این موضوع نادیده گرفته شود و دانشگاه خوارزمی در مورد خوابگاه متاهلین گام هایی را برداشته است امیدوارم این دانشگاه در به انجام رساندن این موضوع پیشرو و موفق باشد. گنجی در پایان اظهار داشت: دانشگاه خوارزمی از فرصت‌های کرونا برای تکمیل و تجهیز بناها به‌خوبی استفاده کرده است و از مسئولین  دانشگاه تقدیر و تشکر نمود.

در این نشست رئیس دانشگاه خوارزمی ضمن بیان خیرمقدم از حمایت‌ها و کمک‌های مالی مسئولین صندوق رفاه تشکر نمود و بیان کرد: حمایت‌های مالی وزارتخانه به دانشگاه‌هایی که به لحاظ مالی قوی نیستند بسیار مؤثر خواهد بود و ما تلاش کرده‌ایم که از این حمایت ها به نفع دانشجویان و اهداف دانشگاه استفاده کنیم. حبیبی به چالش‌ها و مشکلات مالی دانشگاه در سال‌های کرونا اشاره کرد و گفت: سال ۱۴۰۰ برای دانشگاه یکی از سخت‌ترین سال‌ها به لحاظ مالی  بود اما بااین‌حال از فرصت کرونا به‌ خوبی استفاده کردیم و به تجهیز آشپزخانه و برخی خوابگاه‌ها و  تأسیس مرکز رشد  پرداختیم.  رئیس دانشگاه خوارزمی توضیحاتی را در خصوص معرفی ساختار دانشگاه ارائه داد و اظهار داشت: سایت کرج به لحاظ دارا بود امکانات برای زندگی دانشجویی می‌تواند فرصت خوبی برای دانشجویان خارجی باشد و نوسازی و بازسازی این سایت در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه دکتر زنگانه معاون دانشجویی دانشگاه خوارزمی به بیان مسائل و مشکلات فعالیت‌های دانشگاه در دوره کرونا پرداخت و گفت: در چهار سال گذشته دانشگاه بحران‌های سیاسی و اجتماعی زیادی را پشت سر گذاشته است که با تعامل هیئت ‌رئیسه و مدیریت  توانسته‌ایم به ‌خوبی بر این بحران‌ها فائق آییم .

وی عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم تعهداتمان را  نسبت به دانشجویان عملی کنیم نیازمند حمایت مالی وزارتخانه هستیم زنگانه در پایان اظهار داشت: با ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در دانشگاه آماده برگزاری المپیاد ورزشی خواهیم بود.

تخمین هزینه‌های بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه و انعقاد قرارداد با صندوق رفاه دانشجویان با موضوع تجهیز و بازسازی خوابگاه‌های دانشگاه خوارزمی از تصمیماتی بود که در این جلسه اتخاذ شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه خوارزمی