به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، «محمود کریمی‌بیرانوند» در حاشیه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی از شعارها و اهداف عالیه دولت مردمی سیزدهم است که هر سال برای تحقق این مهم برنامه‌ریزی می‌شود. وی افزود: یک میلیون و ۲۱۲ […]به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، «محمود کریمی‌بیرانوند» در حاشیه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی از شعارها و اهداف عالیه دولت مردمی سیزدهم است که هر سال برای تحقق این مهم برنامه‌ریزی می‌شود.

وی افزود: یک میلیون و ۲۱۲ هزار فرصت شغلی جدید برای سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده بود که در این راستا بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار کد ملّی منحصر روی سامانه رصد ثبت شده است و تاکنون میانگین صحت‌سنجی کشور نیز با ثبت ۹۵۰ هزار کد ملّی صورت گرفته و تمام اطلاعات جزیی در خصوص این افراد موجود است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این‌که سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در کشور پرداخت شده است، ادامه داد: میزان اشتغال ثبت‌شده سامانه رصد در حالی است که بر اساس اعلام سازمان امور استخدامی، بیش از ۱۲۰ هزار کد ملّی هم در بخش دولتی ایجاد اشتغال شده بود که مجموع این دو هدف یک میلیون شغل دولت مردمی را بیش از تعهد، محقق کرده است.

کریمی‌بیرانوند در خصوص مجموع کد اجباری و مشاغل تأمین اجتماعی در ۱۴۰۱ نیز تصریح کرد: پارسال بیش از ۷۰۰ هزار نفر بیمه‌شده جدید اجباری، مشاغل و حِرَف در این سازمان ثبت شد که به معنای ایجاد شغل است.

وی با بیان این‌که برای امسال نیز یک میلیون و ۵۰ هزار فرصت شغلی جدید برای ثبت در سامانه رصد کشور هدف‌گذاری شده است، گفت: سال ۱۴۰۱ کمترین نرخ بیکاری ۲۰ سال اخیر در کشور تجربه شد و این نرخ به ۹ درصد رسید که در دولت‌های قبل بی‌سابقه بود.منبع