«یک و نیم اسب بخار» به کارگردانی رسول کاهانی ضمن راهیابی به جشنواره شانگهای، در چهار بخش نامزد دریافت جایزه شد.

به گزارش پناه مردم نیوز، فیلم سینمایی «یک و نیم اسب بخار» به کارگردانی رسول کاهانی و تهیه‌کنندگی محمود یاوری در اولین حضور جهانی خود به بیست و پنجمین جشنواره شانگهای چین راه پیدا کرد و توانست در چهار بخش این جشنواره نامزد دریافت جایزه شود.

گفتنی است:این فیلم که در بخش استعدادهای جدید آسیا حضور دارد در بخش‌های بهترین فیلم‌نامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین فیلم، نامزد دریافت جایزه شده است.

جشنواره شانگهای چین SIFFدر سال 1993تاسیس شد به عنوان یکی از مهم‌ترین و معتبرترین رویدادهای فرهنگی قاره آسیا و جهان شناخته شده است. بیست و پنجمین دوره این رویداد از ۹ تا ۱۸ ژوئن 2023 (19 تا 28 خرداد 1402) در شهر شانگهای چین با حضور بزرگان سینمای جهان برگزار خواهد شد. در خلاصه «یک و نیم اسب بخار» آمده است: بچه که بودم سَرَمو می‌ذاشتم رو شونه‌های مامانم، شونه‌هاش خیلی گرم بود، دلم برای بوی مامانم تنگ شده، دلم براش تنگ شده… این فیلم سینمایی، دومین فیلم بلند رسول کاهانی پس از «منگی» است.

همچنین لازم به ذکر است:سُرور پیروانی، ابراهیم عزیزی، محمد اشکان فر، امیر باباشهابی و… در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند و کمپانی مورچه به مدیریت حسن نجم آبادی مسئولیت پخش بین‌المللی فیلم را بر عهده دارد.

عوامل «یک و نیم اسب بخار» عبارتند از:

کارگردان: رسول کاهانی،

 نویسندگان: سُرور پیروانی، حسن نجم آبادی، رسول کاهانی،

تهیه‌کننده: محمود یاوری،

مدیرفیلم‌برداری: علیرضا زندیه، امین دهقان،

تدوین: رسول کاهانی،

 صدابردار: امین سواری‌زاده،

صداگذار: آرمین سواری زاده،

طراح صحنه و لباس: رسول کاهانی، کیارش ظریفی،

برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: صدف قطعی،

اصلاح رنگ و نور: علی فخرزاده،

عکس: سجاد پیروانی

مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز

 

  • منبع خبر : مشاور رسانه‌ای پروژه